BMW sukurs elektrinių automobilių submarkę

BMW grupė paskelbė, kad būsimi elektriniai modeliai bus žymimi BMW ženkleliu. Tai rodo, kad net ir prestižinių automobilių gamintojai elektrinius automobilius rengiasi gaminti kaip masinį produktą. Gamintojas taip pat patvirtino, kad atsisako planų greta BMW, „Mini“ ir „Rolls-Royce“ sukurti atskirą ekologiškų automobilių markę. BMW grupės vadovas Norbertas Reithoferis pastebėjo, kad įsigaliojus griežtiems taršos normatyvams ir baudų sistemai be naujų koncepcijų ir technologijų gamintojai gali tiesiog išnykti išrinkos.

Anot vadovo, BMW grupės valdyba nusprendė ekologiškiems automobiliams sukurti BMW submarkę, panašią į M padalinį, kuriantį sportiškas BMW modelių versijas. N.Reithoferis atkreipė dėmesį, kad grupėje naujovės pirmiausiai įdiegiamos į BMW markės automobilius, tad ir ekologiškus modelius logiška priskirti BMW markei. Naujoji modelių šeima bus orientuota į keliavimą dideliuose miestuose, o pirmasis jos atstovas bus elektrinis automobilis.

“Mini E”

BMW ir „Daimler“ jau bando „Mini“ ir „Smart“ elektrines versijas, tačiau abu prestižinių automobilių gamintojai iki šiol atsargiai kalbėjo apie elektrinius BMW bei „Mercedes-Benz“ markių modelius. Tuo tarpu „Nissan Motor“, „Toyota Motor“ bei „Volkswagen“ grupė jau paskelbė planus per artimiausius kelerius metus pasiūlyti pirkėjams elektrinių automobilių.

Vis dėlto kol kas elektriniai automobiliai yra nišinis produktas dėl aukštos kainos, ilgo baterijų įkrovos laiko bei gana nedidelio atstumo, kurį galima įveikti su pilnai įkrauta baterija.

Lapkritis 12, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Wahid

    m5boarddotcom posts some of the best vids of this kind on youtube and they run these cars on an artirisp not on a highway where you can risk getting into accidents with other cars. Keep the videos coming and keep up the good work

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: