Automobilių gamyba vis labiau migruoja į Rytus

Europos automobilių gamyba vis labiau stumiasi į Rytus: per pastaruosius penkerius metus asmeninių automobilių gamyba Vakarų Europoje išliko beveik nepakitusi, tuo tarpu Centrinėje ir Rytų Europoje per tą patį laikotarpį užfiksuotas 27,4% (566,009 vnt.) augimas. „J.D.Power-LMC“ Europos padalinio vadovas Pete,as Kelly teigia, kad iki šiol augimas Centrinėje ir Rytų Europoje vyko dėl šių rinkų ekonominio pakilimo, tačiau artimiausiu metu padėtis išesmės pasikeis – šiuose regionuose bus gaminami automobiliai Vakarų Europos rinkai.

Į Vakarų Europos rinką taikosi trys visiškai naujos Centrinės Rytų Europos gamyklos: bendra PSA ir „Toyota“ gamykla Koline (Čekija), o taip pat PSA ir „Hyundai“/„Kia“ gamyklos Slovakijoje. Be to, į Vakarus bus eksportuojami ir Vengrijoje gaminami naujieji „Suzuki Swift“ bei Rumunijoje gaminami „Dacia Logan“.

“Š koda Octavia”

Vis dėlto P.Kelly tikisi, kad pagaliau baigsis Vakarų Europos rinką kaustantis sąstingis ir atsigavusi gamyba kilstels bendrą žemyno kartelę virš18 mln. automobilių ribos. Augimas Rytuose turėtų tęstis ir toliau, tačiau šio regiono produkciją (3,17 mln. vnt.) vis dar užgožia Vakarų Europos gamybos apimtys – 14,83 mln. automobilių.

Nuo 1999 m. automobilių gamyba senajame žemyne išaugo 3,9% iki 18 mln. vnt., tačiau net 84% (673,637 vnt.) šio augimo sudarė rytinėje Europos dalyje pagaminti automobiliai.

Kolino (»ekija) gamykloje gaminamas “Citroen C1″

Rytų Europoje daugiausia automobilių pagamina Rusija. Per penkerius metus ši šalis pagal automobilių gamybos apimtis aplenkė Italiją ir dabar užima 5 vietą Europoje. Į daugiausiai automobilių pagaminančių šalių dešimtuką patenka ir Lenkija, Turkija bei Čekija.

Kovas 14, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: