2009 m. ES dyzeliniams automobiliams bus privaloma turėti dalelių filtrus

Pagal naujas ES taisykles, kurias neseniai patvirtino Europos Parlamentas, o netrukus joms turėtų pritarti ir Ministrų Taryba, nuo 2009 m. vidurio debiutuosiančių automobilių dyzeliniai varikliai turės būti komplektuojami su suodžių filtrais. Nuo 2011 m. ši prievolė įsigalios visiems Europoje parduodamiems naujiems automobiliams. Europos Komisijos (EK) pramonės komisaras Giunteris Verheugenas tikina, kad šis reikalavimas nekenks konkurencijai automobilių rinkoje.

Naujasis teisės aktas nustato leistinas teršalų, pavyzdžiui, azoto oksidų ir suodžių, normas. Automobilių gamintojai tikina, kad reikalavimai yra labai griežti ir gali sukelti priešingą efektą, tuo tarpu aplinkosaugininkai mano, kad ES turėjo imtis dar griežtesnių priemonių.

Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) generalinis sekretorius Ivanas Hodacas tikina, kad nustatytas normas pasiekti bus labai sunku. Be to, anot jo, toks reguliavimas gali duoti ir priešingą rezultatą – dėl reikalaujamų filtrų dyzeliniai automobiliai pabrangs iki 900 eurų (3,108 Lt), tad dalis pirkėjų gali pasirinkti benzininius modelius, kurių degalų sąnaudos ir į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekis yra didesnis. I.Hodacas taip pat tvirtina, kad toks ES spendimas kelia rimtą grėsmę mažų dyzelinių automobilių rinkai.

„Peugeot 307“ su dyzeliniu varikliu

Aplinkosaugininkai savo ruožtu priekaištauja, kad itin daug degalų naudojančių visureigių gamintojai turės net trejus papildomus metus prisitaikyti prie naujosios tvarkos. Aplinkosauginės grupės „Transport & Environment“ direktorius Josas Dingsas pabrėžia, kad amerikiečiai jau dabar gali įsigyti mažai aplinką teršiančių dyzelinių automobilių, tuo tarpu Europos gyventojams jų teks laukti iki 2015 m. Jis pastebėjo, kad Europoje vis labiau auga susirūpinimas dėl visureigių žalos aplinkai ir grėsmės kitų eismo dalyvių saugumui, tad trejų metų pereinamasis laikotarpis yra dovana visureigių gamintojams ir spjūvis į veidą likusiai visuomenės daliai.

Sumažėjus dyzelinių variklių taršai turėtų pagerėti oro kokybė, nes dyzelinių automobilių dalis vis didėja.

Gruodis 19, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: