„Renault“ ruošiasi Ghosno sugrįžimui

Atsistatydinus Pierre,ui-Alanui De Smedtui, „Renault SA“ visų inžinerinių ir gamybinių funkcijų valdymas buvo paskirstytas trims žmonėms. Tokiu būdu siekiama „Renault“ valdymo struktūrą padaryti panašesnę į „Nissan“.

Minėtas pokytis yra šiuo metu vykdomo „Renault“ vadovybės pertvarkymo dalis, nes jau po trijų mėnesių Prancūzijos gamintojo vadovo postą išLouiso Schweitzerio perims dabartinis „Nissan“ bosas Carlosas Ghosnas. Toks vadovų pasikeitimas atskleidžia glaudžiausius gamintojų santykius nuo pat bendradarbiavimo pradžios 1999 m.

“Renault” vadovas Louisas Schweitzeris

Prancūzijos banko „Ixis CIB“ analitikės Christiane Maurino manymu, pagrindinis tikslas yra sukurti analogiškas „Nissan“ ir „Renault“ valdymo struktūras.

Ankstesnysis „Renault“ viceprezidentas P.A. De Smedtas atsistatydino sulaukęs 60 metų. Jis buvo atsakingas už tyrimus, automobilių ir mechaninę inžineriją, pirkimus bei gamybą. Š ias pareigas P.A. De Smedtas perėmė išCarloso Ghosno, kuomet pastarasis buvo išsiųstas gelbėti „Nissan“.

Nuo 2005 m. sausio 1 dienos gamybos sritį išP.A. De Smedto perėmė 58 metų inžinierius Michelis Gornetas. M.Gornetas „Renault“ dirba nuo 1968 m. Jo kolega „Nissan“ yra Tadao Takahashi.

“Renault Wind”

Kokybės ir inžinerijos funkcijas perėmė 52 metų inžinierius Jeanas-Louisas Ricaudas, turintis patirties branduolinės pramonės srityje. J.L.Ricaudo kolega „Nissan“ yra už tyrimus bei technologijų ir inžinerijos vystymą atsakingas Nobuo Okubo.

„Renault“ pirkimų vadovė Odile Desforges, kuri anksčiau buvo pavaldi P.A. De Smedtui, dabar atsiskaito pačiam L.Schweitzeriui – lygiai taip pat, kaip jos kolega „Nissan“ Itaru Koeda atsiskaito C.Ghosnui. „Nissan“ susiklostė tokia struktūra, nes pirkimo kaštų sumažinimas buvo būtinas bendrovės atsigavimui, taigi C.Ghosnui reikėjo čia pat turėti ir už tai atsakingą asmenį.

Savo postą C.Ghosnui L.Schweizeris perduos metinio akcininkų susirinkimo metu balandžio 29 d. L.Schweitzeris taps „Renault“ stebėtojų tarybos pirmininku.

Manoma, kad vadovų pasikeitimą galėjo lemti ir garbingas jų amžius. Anot Ch.Maurino, stebina ne patys pokyčiai, bet jiems pasirinktas laikas, nes reorganizacijos buvo laukiama tik po C.Ghosno atvykimo.

Vasaris 3, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"



Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: