Vis daugiau vyresnio amžiaus pirkėjų ieško nedidelių automobilių

Vyresnio amžiaus pirkėjai vis dažniau renkasi ne vidutinius sedanus, o jų poreikius labiau atitinkančius mažus automobilius. Dėl šios tendencijos automobilių gamintojai pateko į keblią situaciją: vyresnio amžiaus pirkėjai pageidauja modernios saugumo bei komforto įrangos, tačiau kartu siekdami nenutolti nuo jaunimo gamintojai negali padidinti kainų.

“Renault” rinkodaros padalinio vadovas Benoitas Marzloffas tvirtina, kad anksčiau mažus automobilius dažniausiai įsigydavo jauni žmonės bei jaunos šeimos, tačiau šiandien padėtis jau kitokia. “Renault” duomenimis, dabar vidutinis naujo automobilio pirkėjo amžius yra 46 m. – 2 metais daugiau nei 1996 m. Vidutinis mažų automobilių pirkėjų amžius per 9 metus išaugo 4 metais iki tų pačių 46 m.

Padidėjęs vyresnio amžiaus pirkėjų susidomėjimas puikiai paaiškina mažų automobilių segmento augimą. 1995 m. ši klasė užėmė 22% rinkos, o šiandien – jau 27%. Tuo tarpu mini automobiliai, kaip kad “Renault Twingo” ar “Fiat Panda”, užima 7% rinkos.

“Renault Egeus” koncepcinio visureigio sėdynės pasisuka ir leidžia patogiau įlipti į automobilį bei išlipti išjo

Vyresni pirkėjai mažus automobilius pamėgo dėl to, kad juos lengva parkuoti. B.Marzloffas tikina, kad žmonėms patinka jausti automobilio gabaritus. Automobilių gamintojai stengiasi atsižvelgti į vyresnio amžiaus vairuotojų poreikius. Pavyzdžiui, Frankfurto automobilių pardoje buvo pademonstruotas koncepcinis visureigis “Renault Egeus”, kurio sėdynės, atidarius dureles, pasisuka ir leidžia patogiau įlipti į automobilį bei išlipti išjo.

Vyresnio amžiaus pirkėjus taip pat domina saugumo įranga, pavyzdžiui, oro pagalvės, ir aukštos sėdynės, kurios mažiau vargina stuburą. Susilpnėjusią regą ar klausą kompensuoja modernios sistemos, įspėjančios apie atsitiktinį eismo juostos kirtimą ar pernelyg sumažėjusį atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio, o nepriklausomos “EuroNCAP” agentūros skelbiamas automobilio saugumo įvertinimas tapo svarbiu rinkodaros akcentu.

Vyresni pirkėjai dažniausiai renkasi gerai sukomplektuotus automobilius, kurių pelno maržos didesnės, tačiau jie retai naudojasi gamintojų siūlomomis pirkimo finansavimo paslaugomis. Anot B.Marzloffo, vyresnio amžiaus pirkėjai turi pakankamai pinigų ir yra linkę iškarto sumokėti visą kainą.

Rugsėjis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: