Retro dizainas atbaido potencialius “Jaguar” pirkėjus?

Nors “Jaguar” aktyviai tikina, kad naujasis XK modelis atskleidžia naują šios markės dizaino kryptį, tačiau būsimosios S tipo kartos eskizus matę žmonės teigia, kad būtent šis modelis gali sugrąžinti “Jaguar” ankstesnę šlovę. Pasak už dizainą atsakingo “Ford Motor” viceprezidento J.Mayso, naujasis S tipo modelis pasižymės modernia išvaizda. Su S tipo eskizais susipažinęs “Jaguar” atstovas tvirtino, kad šis modelis galės pasigirti novatorišku dizainu be jokių retro elementų.

Anksčiau ši prestižinė Didžiosios Britanijos markė garsėjo moderniai ir elegantiškai atrodančiais automobiliais, tačiau dabartinių “Jaguar” modelių, pavyzdžiui, S tipo, išvaizdą kritikai vadina nuobodžia ir senamadiška.

“Jaguar XK”

S tipo automobilis yra antras populiariausias “Jaguar” modelis po X tipo. “JATO Dynamics” duomenimis, per pirmus devynis šių metų mėnesius “Jaguar” pagamino 18,755 S tipo automobilius.

Gamintojas skelbia, kad naujasis XK yra techniškai pažangiausias visų laikų “Jaguar” modelis, tačiau ištiesų jo aliumininis kėbulas yra sukurtas remiantis 2002 m. pasirodžiusiu aliumininiu XJ modeliu, kuris kritikuojamas dėl pernelyg konservatyvios išvaizdos. Olandijoje įsikūrusios “City Motors” “Jaguar” atstovybės vadovas Heinas van Laarhovenas mano, kad lengvą aliumininį kėbulą turintis XJ yra puikus automobilis, tačiau dėl retro stiliaus dizaino jis mažai skiriasi nuo praeitame dešimtmetyje gaminto modelio. Anot H.Laarhoveno, pirkėjai skundžiasi, kad jų naujas “Jaguar” išpirmo žvilgsnio beveik nesiskiria nuo žymiai senesnių automobilių.

“Jaguar XJ”

Anonimu panorėjęs likti Vokietijoje veikiantis “Jaguar” dileris yra įsitikinęs, jog pirkėjai pageidauja dinamiškos elegancijos, o ne retro stiliaus. Pasak jo, jei “Jaguar” modeliai atrodytų kaip “Maserati Quattroporte” ar “Mercedes-Benz CLS”, pardavimų apimtys būtų gerokai didesnės. Galbūt ir dėl šios priežasties “Jaguar” pardavimai dabar smunka. Š ių metų sausio-rugsėjo mėnesiais Vakarų Europoje buvo parduoti 2,572 XJ automobiliai, tuo tarpu pernai per šį laikotarpį pavyko realizuoti 4,296 vnt. Per pirmus tris 2005 m. ketvirčius XJ gamybos apimtys smuktelėjo nuo 12,245 vnt. iki 8,749 vnt.

Rugpjūčio mėnesį XJ gamyba buvo trumpam sustabdyta siekiant pasiruošti šiek tiek atnaujinto modelio pasirodymui. Atnaujintas modelis gavo ilgai lauktą dyzelinį agregatą. Dyzelinis variklis šiemet papildė ir S tipo “Jaguar” variklių gamą, tačiau tai nesustabdė šio senstelėjusio modelio pardavimų smukimo. Per pirmus devynis mėnesius S tipo pardavimai Vakarų Europoje sumažėjo nuo 10,735 vnt. iki 9,980 vnt., o gamybos apimtys per šį laikotarpį smuktelėjo nuo 22,087 vnt. iki 18,755 vnt.

Gruodis 9, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: