Prognozuojama, kad, nepaisant tobulėjančių automobilių, maržos vis mažės

Japonijos bendrovės „Honda Motor“ aukšto lygio vadovas Michiyoshi Hagino žurnalistams teigė manąs, jog tobulėjant automobiliams gamintojų maržos neišvengiamai mažės, tačiau pabrėžė, kad tyrimams ir naujų technologijų diegimui skirtų lėšų mažinimas ateityje gali turėti itin skaudžių pasekmių. Trečias pagal dydį Japonijos automobilių gamintojas iki dešimtmečio pabaigos ketina pateikti švaresnių dyzelinių agregatų bei pažangesnių hibridinių jėgainių ir per šį dešimtmetį į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį sumažinti maždaug 10%.

„Honda Civic“ hibridinis modelis

M.Hagino pastebėjo, kad dyzelinių ir hibridinių automobilių gamybos kaštai gali būti net 50% didesni nei analogiškų benzininių modelių, todėl mažės gamintojų pelnas. Be to, pirkėjai vis dažniau renkasi mažesnius ir pigesnius automobilius, kurių maržos ir taip yra gerokai mažesnės. Anot „Honda“ vadovo, geresnių pelningumo rodiklių nederėtų siekti tyrimų bei technologijų diegimo sąskaita, nes po kurio laiko lazda atsisuks antru galu. Tai sakydamas M.Hagino truputėlį įgėlė kitam Japonijos gamintojui „Nissan“, kuris paskelbė sieksiąs tapti vienu išpelningiausių automobilių gamintojų.

Praeitais finansiniais metais „Honda“ tyrimams ir diegimui išleido 510 mlrd. jenų (11,8 mlrd. Lt), t.y. apie 5,2% savo pajamų. Bendrovės veiklos pelnas sudarė 868,9 mlrd. jenų (20,1 mlrd. Lt), o pelno marža siekė 8,8%. Tuo tarpu „Nissan“ tyrimams ir diegimui skyrė 447,6 mlrd. jenų (10,3 mlrd. Lt) arba 4,7% pajamų. „Nissan“ veiklos marža buvo 9,2%.

„Honda“ jau seniai garsėja didelėmis išlaidomis tyrimams bei technologijų diegimui ne tik automobilių gamybos, bet ir robotų, atnaujinamų energijos šaltinių bei orlaivių kūrimo srityse. Be to, šis gamintojas atsisako bendradarbiauti kuriant automobilių variklius.

„Honda Civic“ hibridinis modelis

Vis dėlto „Honda“ pajamos yra daugiau nei dvigubai mažesnės nei hibridinių technologijų lyderės „Toyota“. M.Hagino pripažino šį atsilikimą ir teigė, jog iki 2009 m. pasirodys pigesne ir dinamiškesne hibridine jėgaine aprūpintas „Civic“ modelis. Vadovas tikisi, kad „Honda“ bus pirmasis gamintojas, kuriam pavyks sukurti dyzelinę jėgainę, atitinkančią 2009 m. JAV įsigaliosiančius griežtesnius aplinkos taršos normatyvus. Anot jo, per trejus metus turėtų pasirodyti ekologiškesnis keturių cilindrų dyzelinis agregatas, o vėliau – ir galingesnė V-6 jėgainė. Pasak M.Hagino, naujos kartos dyzeliniai varikliai bus dar brangesni už benzininius, tad gamintojams teks išvisų jėgų mažinti kaštus.

Rugpjūtis 24, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: