Nuo 2010 m. ES padangų gamintojams taikys griežtesnį reguliavimą

Po trijų metų susiruošę įsigyti naujas padangas pirkėjai bus informuojami apie jų energetinį efektyvumą, sukibimą su šlapia kelio danga bei keliamo triukšmo lygį. Manoma, kad toks ES nutarimas bus palankus prestižinių padangų, tokių kaip „Michelin“, gamintojams ir skaudžiai atsilieps pigias padangas išTolimųjų Rytų gabenančioms bendrovėms. Padangų pasipriešinimą riedėjimui siekiama sumažinti norint sutaupyti degalų ir taip sumažinti ES priklausomybę nuo brangios naftos importo bei sumažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį kovojant su klimato kaita.

Derybose dėl naujo padangų žymėjimo Europos Parlamentui atstovavęs Ivo Beletas pastebi, kad toks žymėjimas yra paprasta priemonė, atnešianti daug naudos vartotojams ir aplinkai. Nuo 2012 m. padangų sukibimas su šlapia kelio danga ir jų energetinis efektyvumas bus žymimi indeksais nuo A iki G bei atitinkamai lyjančio debesies ir degalų kolonėlės simboliais. Tuo tarpu garsiakalbio ženklelis bus naudojamas greta decibelais matuojamo padangos triukšmo lygio.

ES bus įvestas naujas padangų žymėjimas

ES diplomatų ir Parlamento pasiekto susitarimo tekste teigiama, kad sumažėjusios degalų sąnaudos su kaupu atsvers kiek didesnes padangų kainas. Pastebima, kad dėl pasipriešinimo riedėjimui padangoms tenka apie 20-30% automobilio degalų sąnaudų. Nutarta, kad padangų pardavėjai savo interneto svetainėse turės patalpinti nuorodą į degalų sąnaudų skaičiuoklę, kuri pirkėjams leis sužinoti, kiek degalų jie galėtų sutaupyti pasirinkę didesnio energetinio efektyvumo padangas.

Naujosios taisyklės padangų gamintojams, importuotojams ir pardavėjams bus taikomos nuo 2012 m. lapkričio, o už jų nesilaikymą numatytos baudos. Žieminėms padangoms netrukus ketinama sukurti atskirą žymėjimų sistemą, o profesionaliam naudojimui skirtoms visureigių bei lenktyninėms padangoms naujieji reikalavimai kol kas nebus taikomi.

Lapkritis 23, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: