„Mercedes-Benz Sprinter“ JAV bus parduodami per nuosavą tinklą

„Mercedes-Benz“ JAV padalinys sugrįžta į komercinių automobilių rinka ir nuo kitų metų pradžios planuoja pasiūlyti pirkėjams „Sprinter“ furgoną. Nuo sausio 1 d. Vokietijos gamintojas nutraukia frančizę beveik 350 „Dodge“ dilerių, kuriems iki šiol buvo tiekiamas „Dodge Sprinter“ furgonas. „Mercedes-Benz Sprinter“ prekybą JAV rinkoje koordinuos specialiai tams sukurtas „Daimler Vans USA“ padalinys.

„Dodge Sprinter“ modelio, kuris kitapus Atlanto pasirodė 2003 m., gamyba netrukus bus nutraukta, tuo tarpu apie 45 „Freightliner“ dileriai, kurie taip pat prekiauja „Sprinter“ furgonu, didesnių pokyčių neturėtų pajusti. Nuo sausio pradžios ant „Sprinter“ modelio jau puikuosis „Mercedes-Benz“ žvaigždė, o po variklio gaubtu tūnos 3,0 ltr. V-6 dyzelinis agregatas, dabar montuojamas į „Mercedes-Benz ML“ ir GL visureigius.

„Mercedes-Benz“ JAV padalinio vadovas Ernstas Liebas pastebi, kad nuo 2001 m. „Sprinter“ JAV rinkoje buvo parduodamas kaip „Freightliner“ arba „Dodge“ modelis, nes amerikiečiams šis furgonas buvo visiškai nepažįstamas. Tuo tarpu dabar, anot vadovo, „Sprinter“ jau užsitarnavo pripažinimą. „Daimler Vans USA“ padalinio vadovu paskirtas Clausas Trittas, kuris anksčiau darbavosi dabar jau išformuotos bendrovės „DaimlerChrysler“ furgonų skyriuje.

“Mercedes-Benz Sprinter”

Pasak C.Tritto, „Sprinter“ išdetalių komplektų surenkamas Ladseno gamykloje, kuri per metus gali pagaminti 32 tūkst. šių furgonų. Apie 30% „Sprinter“ parduoda atskirą frančizę turintys „Freightliner“ dileriai, tad likusi dalis teks „Mercedes-Benz“ atstovybėms. E.Liebas teigė, kad gamintojas „Sprinter“ frančizę „Mercedes-Benz“ dileriams siūlys atsižvelgdamas į jų potencialą. Jis pastebi, kad šis modelis JAV rinkoje yra jau devynerius metus, tad gamintojas žino, kur jo parduodama daugiausiai ir kur pirmiausiai reikėtų ieškoti naujų dilerių.

„Dodge Sprinter“ pardavimai aukščiausią tašką buvo pasiekę 2006 m., kuomet parduotas 21,961 furgonas. Pernai „Dodge“ pardavė 14,600 šių automobilių. Bendri „Sprinter“ furgono pardavimai JAV 2006 m. sudarė 25,694 vnt., o pernai – 18,282 vnt. Aštuonias „Chrysler Group“ atstovybes valdančios „Group 1 Automotive“ bendrovės vadovas Earlas Hesterbergas mano, kad „Dodge Sprinter“ frančizės panaikinimas skaudžiai palies bent vieną išjo salonų, nes bus prarastas serviso ir atsarginių dalių verslas. E.Hesterbergas pastebi, kad „Dodge Sprinter“ pardavimai nebuvo dideli, nes didieji pirkėjai, pavyzdžiui, „FedEx“ ar DHL, automobilius pirkdavo tiesiai išgamintojo, o smulkiajam verslui nebuvo pasiūlyta patrauklių finansavimo galimybių.

„Daimler“ nutraukus „Dodge Sprinter“ gamybą „Chrysler Group“ valdantis Italijos gamintojas „Fiat“ šį modelį veikiausiai pakeis JAV rinkai adaptuota „Iveco Daily“ arba „Fiat Ducato“ furgonų versija. Iki šiol „Sprinter“ furgonais buvo prekiaujama tik specialią „BusinessLink“ frančizę turinčiuose „Dodge“ salonuose, kurie turėjo komercinių automobilių aptarnavimui reikalingą įrangą.

C.Trittas tvirtina, kad net 80% „Sprinter“ buvo parduodama į rytus nuo Misisipės upės. Anot E.Liebo, panorę prekiauti šiuo furgonu „Mercedes-Benz“ salonai turės investuoti apie 30-50 tūkst. dolerių (69-115 tūkst. Lt) ir iškelti atitinkamą ženklą, įsigyti specialių įrankių ir įrangos bei skirti darbuotojų prekybai ir aptarnavimui. „Mercedes-Benz“ nereikalaus, kad „Sprinter“ būtų prekiaujama atskirame pastate, tačiau jis ir neturėtų stovėti greta asmeninių „Mercedes-Benz“ automobilių. Anot E.Liebo, šie furgonai gali būti eksponuojami ir aikštelėje.

Lapkritis 18, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: