Eksportas ir lankstumas gelbsti BMW gamyklą JAV

BMW Spartanburgo gamyklos vadovas Josefas Kerscheris tvirtina, kad didelės eksporto apimtys ir lankstumas leidžia šiai JAV gamyklai atlaikyti ekonomikos nuosmukį neatleidžiant darbuotojų ir neatsisakant plėtros planų, kurie vertinami 750 mln. dolerių (1,824 mln. Lt). Kalbėdamas „Automotive News“ gamybos konferencijoje J.Kerscheris pastebėjo, kad praeitais metais buvo eksportuota per 60% Spartanburge pagamintų automobilių, o bendros gamybos apimtys pasiekė 171 tūkst. vnt. Dėl to BMW gamykla turėjo įvesti papildomas pamainas, tačiau prasidėjus nuosmukiui šie laikinai priimti darbininkai buvo atleisti. Per pirmus penkis šių metų mėnesius BMW pardavimai JAV sumažėjo beveik 31%, o rinka smuko 37%. Nepaisant to, J.Kerscheris patikino, kad Spartanburgo gamykla neatleido nei vieno iš5 tūkst. savo nuolatinių darbuotojų ir toliau planuoja dirbti dviem pamainom.

BMW Spartanburgo (JAV) gamykla

Pasak J.Kerscherio, gamybos lankstumas leidžia prisiderinti prie pirkėjų poreikių. Pavyzdžiui, BMW pirkėjai gali keisti savo užsakymus kol iki gamybos pradžios lieka vos penkios dienos. Vadovas tvirtina, kad toks lankstumas yra vienas geriausių visoje automobilių pramonėje. Jis pabrėžė, kad lankstumas yra būtina šios gamyklos išlikimo sąlyga, nes, pavyzdžiui, pernai vienu metu apie pusė čia pagaminamų automobilių buvo skirta JAV rinkai, o kita pusė – eksportui, tačiau per labai trumpą laiką šį santykį teko pakeisti: 70% automobilių – eksportuoti, 30% – parduoti JAV. Naujojo visureigio X6 sėkmė Europoje bent išdalies atsveria net 38% per pirmąjį ketvirtį smukusius X5 pardavimus.

Spartanburgo gamybos procesai leidžia pasiūlyti šimtus skirtingų įrangos kombinacijų ir įtikti skirtingus poreikius turintiems pirkėjams. Pavyzdžiui, Europoje užsakoma gerokai daugiau dyzelinių automobilių nei JAV. Spartanburgas yra vienintelė BMW gamykla, kurioje gaminami visureigiai X5 ir X6.

BMW X5 ir X6

Š į rudenį gamyba Spartanburge taps dar sudėtingesnė, nes bus pradėtos gaminti sportiškosios X5 M ir X6 M visureigių versijos. Be to, J.Kerscheris pastebėjo, kad metinius gamybos pajėgumus ketinama padidinti nuo 170 tūkst. vnt. iki 200 tūkst. vnt. Tiesa, tikslūs plėtros terminai dar nėra žinomi. BMW ketina JAV gaminti ir naujos kartos visureigį X3, nes dabartinį modelį pagal Vokietijos bendrovės užsakymą Grazo mieste Austrijoje gamina „Magna Steyr“. Pasak J.Kerscherio, plečiant gamybos apimtis numatoma įrengti ir modernų dažymo cechą, kuris leis atsisakyti gruntavimo ir taip dažymo kaštus sumažinti apie 20%.

Liepa 29, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: