“Dodge” kuria savo įvaizdį Europoje

„Chrysler“ grupė „Dodge“ markės įvaizdį Europoje kurs naudodamasi seksualia „virusinės“ rinkodaros kampanija. „Virusine“ rinkodara vadinama tokia reklamos forma, kuomet interneto vartotojai skatinami patikusią žinutę persiųsti draugams arba patalpinti naujose svetainėse.

JAV „Dodge“ naudojasi tiesmukomis rinkodaros priemonėmis, tad, rinkodaros skyriaus vadovo Joe Eberhardto teigimu, Europoje ši markė taip pat pasirinks netradicinį kelią. Vadovas tikino, kad reklaminė kampanija remsis ne įprastinėmis žiniasklaidos priemonėmis, o įdomiomis žinutėmis, kurias žmonės siuntinės vieni kitiems. Pavyzdžiui, norėdamas jaunus europiečius sudominti naujuoju „Caliber“ modeliu, gamintojas ketina išsiuntinėti šešias skirtingas elektronines žinutes, kuriose bus pavaizduoti „Dodge“ logotipą išsitatuiravę jaunuoliai. Š iose žinutėse bus daug erotiškų užuominų.

„Dodge Caliber“

J.Eberhardtas tikino, kad „Dodge“ reklaminė kampanija turėtų būti ryški ir netradicinė, nes orientuojamasi į adrenalino ištroškusius jaunus žmones. „Chrysler“ grupė Europoje pabrėšsavo automobilių amerikietišką kilmę, o jų įvaizdis visose rinkose turėtų būti toks pats. Paklaustas, kodėl europiečiai turėtų rinktis praktiškai nežinomos markės automobilius, J.Eberhardtas atsakė, jog Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos parodė, kad daug potencialių pirkėjų vertina „Dodge“ akcentuojamas vertybes: išskirtinumą, pasitikėjimą savimi ir kategoriškumą.

Senajame žemyne „Dodge“, „Chrysler“ ir „Jeep“ automobiliais bus prekiaujama tuose pačiuose salonuose. Anot J.Eberhardto, siekiant kuo efektyviau išnaudoti lėšas, „Dodge“ pasinaudos jau turimu „Chrysler“ ir „Jeep“ atstovybių tinklu. Š iuo metu europiečiams siūloma įsigyti tik ekskliuzyvinį modelį „Dodge Viper SRT-10“, tačiau netrukus Senajame žemyne pasirodys keletas naujų „Dodge“ automobilių: šiemet debiutuos hečbekas „Caliber“ ir visureigis „Nitro“.

„Dodge Nitro“

J.Eberhardtas tvirtino, kad norėdamas padidinti pardavimus „Chrysler“ turi skverbtis į naujas rinkas. Iki 2007 m. gamintojas užsienio rinkoms ketina pasiūlyti net 18 naujų modelių. Išjų bent dvylika turės dyzelinius variklius, o aštuoni – versijas su vairu dešinėje pusėje. Pavyzdžiui, „Caliber“ bus galima užsisakyti su 2,0 ltr. turbodyzeliniu agregatu, o Didžiosios Britanijos rinka gaus versiją su vairu dešinėje pusėje.

Balandis 4, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Komentarai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: