Dideli dileriai nelinkę plėstis kitose rinkose; bent jau kol kas

Liberalizavus Europos skrydžių rinką įsigalėjo pigias keliones siūlančios bendrovės, tokios kaip „Ryanair“. Š ių metų spalio 1 d. automobilių dileriams taip pat atsivers naujos galimybės, nes panaikinus veiklos teritorijos apribojimus jie galės plėtoti veiklą bet kurioje ES dalyje. Vis dėlto panašu, kad šis sprendimas neturės didelio poveikio mažmeninei automobilių rinkai, nes dileriai neskuba pasinaudoti šia galimybe.

Didžiausi nepriklausomi Europos dilerių tinklai po spalio 1 d. neketina plėstis į kitas šalis. Anot jų, tai yra sudėtinga dėl didelių investicijų, skirtingų kalbų bei kultūrų ir aršios konkurencijos. Be to, mažmenininkai nenori pyktis su didelę įtaką jų veiklai turinčiais automobilių gamintojais.

ES erdvėje vienodėjant automobilių kainoms dileriai netenka dar vieno stimulo plėstis. Stambios nepriklausomos Didžiosios Britanijos dilerių grupės „Inchape Motors“ atstovas Dale,as Butcheris tvirtina, kad neplanuojama pasipelnyti plečiantis tose šalyse, kur automobiliai yra brangesni. Anot jo, grupės strategija numato plėtros galimybes derinti su gamintojais.

“Renault” salonas Prancūzijoje

Vokietijos dilerių grupės „AVAG Holding“ vadovas Albertas Stillas tvirtina, kad panaikinus veiklos teritorijos apribojimus dileriai gaus daug laisvės, kuria negalės pasinaudoti. Anot jo, plėtra pareikalautų didelių investicijų. Be to, dileriai vengia konfliktų su gamintojais, kurie nori turėti struktūriškai tvarkingą mažmeninės prekybos tinklą.

Tuo tarpu „Ford“ Vokietijos padalinio prekybos vadovas Reinhardas Zillessenas mano, kad stiprios dilerių grupės plėsis ten, kur veikia silpni, gamintojų nepalaikomi automobilių mažmenininkai. Pasak jo, naujos galimybės turėtų sudominti kvalifikuotus ir pelningai veikiančius dilerius.

R.Zillessenui pritaria ir už prekybą bei rinkodarą atsakingas „General Motors Europe“ viceprezidentas Jonathanas Browningas. Jis mano, kad stiprius dilerius turėtų dominti tos teritorijos, kuriose nepakankamai gerai tenkinami pirkėjų poreikiai ir yra dar neišnaudotų verslo galimybių. Dėl to turėtų šiek tiek išaugti dilerių skaičius. Jis pripažįsta, kad tikrai neverta plėsti veiklą ten, kur jau veikia stiprūs automobilių mažmenininkai.

Už prekybą ir rinkodarą atsakingas „Volkswagen“ viceprezidentas Stefanas Jacoby mano, kad veiklos teritorijos suvaržymų panaikinimas padidins konkurenciją tarp dilerių.

D.Butcheris tvirtina, kad sėkmingai plėstis naujose teritorijose galima tik turint gamintojo paramą. Pasak jo, be potencialių pirkėjų duomenų bazės plėtra bus labai lėta, o netoliese veikiant keletui tos pačios markės atstovų smarkiai sumažės pelnas.

Europos dilerių ir remontininkų asociacijos CECRA prezidentas Juergenas Creutzigas teigia, kad naujomis galimybėmis sėkmingai galės pasinaudoti tik maža dalis dilerių, nes dauguma neturi investicijoms reikalingų lėšų ir negalėtų įveikti kalbinių bei kultūrinių barjerų.

Didžiausiose Vakarų Europos rinkose pirmaujantys nepriklausomi dileriai*

Š alis/dileris
Pardavimai 2004 m. (vnt.)
Didžioji Britanija:
„Pendragon“ 147,270
„Camden“ 82,106
„Arnold Clark“ 67,560
Bendri pardavimai šalyje 2,567,271
Prancūzija:
PGA 70,750
„Bernard“ 22,265
„Zodo“ 21,390
Bendri pardavimai šalyje 2,013,709
Vokietija:
„Emil Frey Group“ 40,713
AVAG 24,500
MAHAG 18,634
Bendri pardavimai šalyje 3,266,836
Ispanija:
„Quadis“ 29,200
„Grupo Ugarte“ 12,100
„Automocion Cano“ 11,892
Bendri pardavimai šalyje 1,517,515
Italija:
„CarWorld Italia“ 21,000
„Gruppo Intergea“ 16,000
„Gruppo Fassina“ 11,000
Bendri pardavimai šalyje 2,300,710

*Š altinis: ICDP, „Automotive News Europe

Rugsėjis 16, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Komentarai

  • Snsn

    vejas galvoje rašo:Smagus iidnorastes, tiesiog spinduliuoja gera nuotaika ir ikvepia taip pat imtis rimtos savo valgymo prieziuros Man lygiai tokios pat problemos, kokios buvo ir jums su uzkandziavimu ir valgymu vakarais. Siemet nusprendziau iki vasaros atsikratyt tu 5 kg, o dar geriau visu 7 kg.

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: