Automobilių dizaineriai ima kurti novatoriškus interjerus

Automobilių gamintojai yra patenkinti savo modelių išore, todėl dabar vis didesnis dėmesys skiriamas salono išvaizdai. Anot dizainerių, šią tendenciją lėmė du veiksniai: žmonės automobiliuose praleidžia vis daugiau laiko ir pageidauja, kad automobilio salono dizaino bei medžiagų kokybė būtų ne prastesni nei namuose.

„Volkswagen“ dizaino grupės vadovas Muratas Gunakas mano, kad labai svarbu sukurti gerą salono atmosferą, nes apkrautuose keliuose eismas vyksta gana lėtai. Pasak jo, automobilyje žmonės vis daugiau laiko praleidžia laukdami, todėl turi laiko patyrinėti savo transporto priemonės saloną. Siekdama pagerinti naujojo „Passat“ interjerą „Volkswagen“ suderino prietaisų skydelio ir durų panelių išvaizdą. Be to, naujame „Passat“ naudojamos geresnės kokybės apdailos medžiagos.

„Peugeot“ kuria novatorišką automobilių interjero dizainą. „Peugeot 1007“ modelio savininkai patys gali pasikeisti įvairius nedidelius apdailos elementus, pavyzdžiui, ventiliatorius juosiančius žiedus ar sėdynių intarpus. „Peugeot 1007“ projekto vadovas Aude Brille tvirtina, kad jauniems žmonėms patinka suasmeninti salono išvaizdą.

“Peugeot 1007″ galima keisti salono apdailos elementus

Dizaineriai sutinka, kad bendrai automobilio salono atmosferai didelę įtaką turi ir apšvietimas. „DaimlerChrysler“ interjero centro vadovas Stefanas Sielaffas mano, kad specialūs apšvietimo efektai gali padidinti automobilio keleivių komforto pojūtį. „Mercedes-Benz CLS“, E ir S klasių modeliuose naudojamas ties vairuotojo ir priekinio keleivio galva stoge įrengtas netiesioginis apšvietimas. Š i savybė leidžia išjungti apšvietimą automobilio priekyje nekeičiant šviesos kiekio transporto priemonės gale.

Atnaujinto 7 serijos BMW modelio durų paneliuose yra įrengtos šviečiančios juostelės, kurios leidžia lengviau surasti įvairiausius jungiklius. Be to, subtilus apšvietimas pagerina bendrą salono vaizdą.

Siekdami padidinti salono komfortą, gamintojai plastikines prietaisų skydelio bei sėdynių dalis ir įvairius panelius keičia pagamintomis išnatūralių medžiagų: medžio, odos ar audinio. „Mazda“ dizaino centro vadovas Moray Callumas tvirtina, kad didžiausią reikšmę turės salono apdailos kokybė bei rafinuotumas. „Citroen“ koncepcinių modelių skyriaus vadovas Giless,as Vidalis mano, jog labai svarbu, kad įvairios medžiagos derėtų tarpusavyje.

Vis dėlto interjeras niekada netaps svarbesnis už automobilio išorę. „DaimlerChrysler“ atstovas S.Sielaffas tvirtina, kad tik automobilio išorės dizaino sužavėti pirkėjai gali įvertinti ir salono išvaizdą.

Rugpjūtis 5, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Komentarai

  • siuvejiukas

    CIA mano nuomone ir tiek.As uzsiemu automobiliu salonu remontu ir salonu tiuningu ta darau jau trys metai taip kad salonu iterjieras neka svarbus uz isore nes teko perdarydineti ir golfukus ir tiuninguoti naujius leksusus Dauguma klijentu nori kanors salonuose pakeisti patobulinti kad butu patogiau nes gamitojai kartais kisdami visokus patobulinimus net nepagalvoja ar jie ten butini ar tures praktini panaudojima .Kadangi duguma masinu tarnauja daug ilgiau negu jie galvoja tad susinesioja netik vaziuokle ,variklia bet ir automobiliu salonai ko pasekoja masinos isorine isvaizda mazai ka domina visi nori kad ir sename automobilija butu galima jaustis komfortabilia

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: