
Autoverslas
- Ką dyzelių nuosmukis Europoje reiškia Lietuvai
- Alternatyvių degalų dalis naujų automobilių rinkoje jau viršijo 6%
- X klasės „Mercedes-Benz“ taikosi į turtingus keturračių mėgėjus ir buriuotojus
- „Daimler“ pasiruošęs paneigti kaltinimus dėl sukčiavimo su emisijomis
- Tikimasi, kad „E-Pace“ taps populiariausiu „Jaguar“ modeliu
- Pigaus automobilio projektas – „Volkswagen“ decentralizacijos išbandymas
- Kiek elektromobiliai yra švaresni už įprastinius priklauso nuo to, kur jūs esate
- PSA, „Renault“ ir „Suzuki“ domisi galimybe investuoti į „Proton“
- Kodėl „Tesla“ yra nepanaši į nė vieną kitą automobilių gamintoją
- „Kodiaq“ visureigis atveria naujas galimybes „Škoda“ markei
- Archyvas
Paieška
Auga “Volkswagen” akcininkų nepasitenkinimas F.Piecho vaidmeniu
Pastaruoju metu vis didėja smulkiųjų “Volkswagen” akcininkų nepasitenkinimas Ferdinando Piecho vaidmeniu, tačiau Vokietijos gamintojas atkakliai gina savo valdymo sistemą. “Financial Times” pranešė, kad vieno JAV investicinio fondo, kuris patenka tarp šešių didžiausių “Volkswagen” akcininkų, valdytojas Tweedy Browne,as yra itin susirūpinęs dėl galimo interesų konflikto. Anot šio leidinio, T.Browne,as su kitais Vokietijos gamintojo akcininkais aiškinosi galimybes pašalinti F.Piechą išužimamų pareigų. Diskusijos dėl F.Piecho vaidmens užvirė “Porsche” tapus didžiausiu “Volkswagen” akcininku. F.Piechas yra ir “Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininkas, ir vienas pagrindinių “Porsche” savininkų.
Vis dėlto pašalinti F.Piechą yra ne taip lengva, nes pagal Vokietijos įstatymus, norint atstatydinti stebėtojų tarybos pirmininką kasmetiniame visuotiniame akcininkų susirinkime, tokį sprendimą turėtų paremti net 75% balsų. Tuo tarpu 18,5% “Volkswagen” akcijų valdanti “Porsche” siekia, kad jai atstovaujančių tarybos narių skaičius būtų proporcingas turimam akcijų paketui. Š iuo metu diskutuojama, ar “Porsche” turės galimybių pakreipti “Volkswagen” veiklą sau naudinga linkme, nes šie gamintojai yra ir partneriai, ir varžovai.
“Volkswagen” atstovas spaudai atsisakė komentuoti su stebėtojų taryba susijusias peripetijas, tačiau dar kartą patikino, kad bendrovė ėmėsi apsaugos priemonių nuo nepageidaujamos “Porsche” įtakos. Anot jo, abu gamintojai pasirašė jų tarpusavio santykius reglamentuojantį susitarimą, todėl “Volkswagen” veiksmų laisvė nebus varžoma.
Ginčai dėl F.Piecho tinkamumo eiti stebėtojų tarybos pirmininko pareigas paaštrėjo po Horsto Neumanno paskyrimo į “Volkswagen” personalo skyriaus vadovo postą. H.Neumanno kandidatūrai priešinosi tiek “Volkswagen” markės grupės vadovas Wolfgangas Bernhardas, tiek ir pats “Volkswagen” šefas Berndas Pischetsriederis, tačiau F.Piechas entuziastingai parėmė darbuotojų atstovus. H.Neumannas net 16 metų darbavosi “IG Metall” profsąjungoje, todėl manoma, kad jis apsunkins “Volkswagen” pastangas sumažinti visoje automobilių gamybos pramonėje aukščiausius darbo kaštus ir padidinti konkurencingumą.
Anot “Financial Times”, T.Browne,as šią situaciją pavadino netoleruotina ir tikino, jog ji verčia abejoti investicijų Vokietijoje perspektyvomis. T.Browne,as mano, kad dėl savo ekonomių interesų F.Piechas negali būti objektyvus. Apie savo pasitraukimą iš”Volkswagen” stebėtojų tarybos pranešė Vokietijos bendrovių etikos komisijos pirmininkas Gerhardas Cromme. Š altinių teigimu, tokį G.Cromme sprendimą nulėmė H.Neumanno paskyrimas.
“Volkswagen” atstovas spaudai paneigė spėliones, kad F.Piechui pademonstravus savo įtaką gali pasitraukti “Volkswagen” bosas B.Pischetsriederis ir “Volkswagen” markės grupės šefas W.Bernhardas. Anot jo, abu vadovai deda daug pastangų siekdami racionalizuoti bendrovės valdymą bei optimizuoti jos veiklą. B.Pischetsriederio kontraktas baigiasi 2007 m., tačiau tokius susitarimus “Volkswagen” paprastai pratęsia likus metams iki jų galiojimo pabaigos.
Gruodis 15, 2005 Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"
Parašykite komentarą