Vasaris Europos automobilių rinkoje – blogiausias per dešimtmetį

Š ių metų vasario mėnuo Europos automobilių rinkai buvo blogiausias per visą dešimtmetį. Prasti metų pradžios rezultatai aiškinami pirkėjų susirūpinimu dėl savo darbo vietos saugumo.

ACEA duomenimis, naujų automobilių registravimas 2005 m. vasarį smuko 4,1% iki 1,05 mln. vnt. Atmetus naująsias ES nares, prekybos apimtis sudarytų maždaug 1 mln. automobilių – mažiausiai nuo pat 1995 m.

Blogi vasario rezultatai galutinai palaidojo viltis, kad gera 2004 m. pabaiga reiškė automobilių rinkos atsigavimą. Praeitų metų pabaigoje pardavimai buvo išaugę dėl didesnio darbo dienų skaičiaus bei pirkėjams pasiūlytų nuolaidų.

„Dresdner Kleinwort Wasserstein“ analitiko Arndto Ellinghorsto manymu, padėtis rinkoje nė kiek negerėja. Pasak jo, jei žmonės yra susirūpinę savo pensija, lengviausia sutaupyti galima atsisakius naujo automobilio pirkimo. A.Ellinghorstas pridūrė, kad mažėjant privačių asmenų nuperkamam automobilių kiekiui, auga pardavimai verslo įmonėms. Tai ypač ryšku didžiausioje Europos automobilių rinkoje Vokietijoje. Tiesa, verslo įmonėms taikomos maržos yra gerokai mažesnės.

1 serijos BMW smarkiai prisidėjo prie gerų BMW rezultatų

ACEA duomenys apima Norvegiją, Š veicariją, Islandiją ir ES šalis, išskyrus Maltą ir Kiprą. Atmetus naujųjų ES narių rezultatus, naujų automobilių registravimas vasarį smuko 3,1%.

ACEA teigė, kad bloga metų pradžia dar kartą atkreipia dėmesį į sustingusią ES rinką. Per pirmuosius du 2005 m. mėnesius registravimas sumažėjo 2,3%.

Prasta padėtis rinkoje dar labiau apsunkina ir taip nuo aukšto euro kurso bei didelių žaliavų kainų kenčiančių Europos automobilių gamintojų veiklą. Gamintojai tikisi, kad padėtį šiek tiek pataisys nauji modeliai. Pavyzdžiui, „Volkswagen“ šiais metais Vokietijos rinkai pateiks aštuonis visiškai naujus ar kosmetiškai atnaujintus automobilius.

Tuo tarpu analitikai laukia apčiuopiamų rinkos pakilimo ženklų. Pasak „Morgan Stanley“, iššių metų pradžios rezultatų galima spėti, kad Vakarų Europos rinkos augimas bus minimalus arba jo visai nebus.

Vasario mėnesį geriausiai sekėsi daug naujų modelių pastaruoju metu pristačiusiai BMW – jos registravimas išaugo 23,9%. Bendrovės vadovas Helmutas Panke teigė laukiąs rekordinių pirmojo ketvirčio pardavimų, tačiau dėl aukštų žaliavų kainų ir stipraus euro kurso 2005 m. BMW pelnas turėtų būti panašus kaip ir pernai.

Tuo tarpu BMW varžovės „DaimlerChrysler“ registravimas vasarį smuko 9,6%. Bendrovė dėl to kaltina modelių gamos pasikeitimus ir su nekokybišku dyzelino siurbliu siejamus menkus „Mercedes-Benz“ pardavimus.

Dėl jau senstelėjusios „Fiat“ modelių gamos „Fiat“ grupės rezultatai sumažėjo net 16,7%. „Renault“ pardavimai, lyginant su itin sėkmingu praeitų metų vasariu, smuko 12,8%.

IšAzijos gamintojų geriausiai sekėsi „Kia“ – jos pardavimai augo net 69,1%, o rinkos dalis padidėjo nuo 0,8% iki 1,4%. Tuo tarpu „Toyota“ ir „Lexus“ registravimas smuko 9,6%, o bendra šių markių rinkos dalis sumažėjo iki 5,4%.

„Nissan“ ir „Mazda“ sekėsi nekaip, tuo tarpu „Mitsubishi“, „Honda“ ir „Suzuki“ markių rinkos dalis išaugo.

Dėl gerų „Opel“/„Vauxhall“ rezultatų „General Motors“ rinkos dalis Europoje padidėjo nuo 9,8% iki 10,5%.

Kovas 24, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: