Vakarų Europos rinką liepą kiek smuktelėjo

Vokietijos automobilių pramonės asociacija VDA pranešė, kad liepos mėnesį registravimas Vakarų Europoje sumažėjo 1,8% iki 1,21 mln. vnt. Daugiausiai tai lėmė Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Ispanijos rinkų smukimas. Be to, šių metų liepa turėjo viena darbo diena mažiau nei pernai.

VDA duomenimis, naujų automobilių registravimas Didžiojoje Britanijoje sumažėjo 6,6%, Prancūzijoje – 5,1%, o Ispanijoje – 2,8%. Vokietijos ir Italijos rinkos ūgtelėjo po 1,2%. Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius registravimas Vakarų Europoje sumažėjo 0,5% iki 9,02 mln. vnt.

Dėl prastų pardavimų dar labiau mažėja gamintojų maržos. Nemažai galvos skausmo automobilių gamintojams taip pat kelia nepalankūs valiutų kursai, aukštos žaliavų kainos bei pertekliniai pajėgumai. Automobilių pramonė sudaro 3% Vakarų Europos produkcijos bei 7,5% gamybinės bazės.

Dėl vasaros atostogų Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA liepos mėnesio rezultatus paskelbs ne anksčiau kaip rugsėjo viduryje, todėl VDA šiuo metu yra bene geriausias informacijos šaltinis. VDA ir ACEA Vakarų Europos samprata skiriasi tik tuo, kad Vokietijos asociacija neįtraukia Islandijos, kurioje pirmąjį pusmetį buvo įregistruota mažiau nei 9,700 automobilių.

Rugpjūtis 18, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: