Sausį Europos naujų automobilių rinka kiek išaugo

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, sausio mėnesį naujų lengvųjų automobilių registravimas Europoje padidėjo 1,1% iki 1,285,104 vnt. Trimis procentiniais punktais padidėjus PVM tarifui, Vokietijoje pardavimai sausio mėnesį sumažėjo daugiau nei 10%, tačiau šį smukimą atsvėrė augimas Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Centrinėje Europoje.

15 senųjų ES šalių registravimas sausį padidėjo tik 0,1%, tuo tarpu naujose narėse išaugo 16,6%. Prie rinkos augimo prisidėjo ir tai, kad šių metų sausis turėjo viena darbo diena daugiau nei pernai. ACEA duomenys apima 23 ES šalis (be Maltos, Kipro, Rumunijos ir Bulgarijos) bei Norvegiją, Š veicariją ir Islandiją.

„Toyota Corolla“

Įspūdingiausiai – net 20,5% iki 82,404 vnt. – praeitą mėnesį išaugo „Toyota“ grupės registravimas. „Toyota“ markė ūgtelėjo 20,5%, o „Lexus“ – 19,8%. Gamintojo atstovas spaudai teigė, kad „Yaris“ pardavimai Europoje sausį išaugo daugiau nei trečdaliu, o „RAV4“ – net 147%. Tiesa, „Toyota“ vartojama Europos sąvoka apima ir Rusiją bei Turkiją.

„DaimlerChrysler“ registravimas praeitą mėnesį smuktelėjo 2,3%, nes 2,3% išaugusi „Mercedes-Benz“ ir net 13,2% ūgtelėjusi „Chrysler“ neatsvėrė 46,2% smuktelėjusios „Smart“ markės. „Mini“ pardavimai sausį padidėjo 22,7%, bet BMW markei smuktelėjus 4,7% bendri BMW grupės rezultatai sumažėjo 1,1%.

C klasės „Mercedes-Benz“

„Volkswagen“ grupės registravimas sausį sumažėjo 3,8%, nes augo tik „Š koda“ pardavimai (+14%), o „Volkswagen“, „Seat“ ir „Audi“ sekėsi nekaip. „Fiat“ grupės registravimas padidėjo 5,2%, „PSA/Peugeot-Citroen“ ūgtelėjo 0,5%, o „Renault“ grupė smuktelėjo 7,5%.

Sausį gerai sekėsi JAV gamintojams. Dėl puikių „Volvo“ rezultatų „Ford Motor“ išaugo 2,2%, o tvirtos „Opel“/„Vauxhall“ ir „Chevrolet“ pozicijos „General Motors“ registravimą padidino 7,6%.

Pietų Korėjos gamintojams praeitą mėnesį sekėsi skirtingai: „Hyundai“ išaugo 2,8%, o „Kia“ smuktelėjo 7,3%.

Vasaris 23, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: