Gruodis – sėkmingas mėnuo naujų automobilių rinkai Vakarų Europoje

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA teigimu, po sėkmingo lapkričio naujų automobilių registravimas gruodį išaugo 7,7%, o metiniai registravimo rezultatai buvo didžiausi nuo pat 2001 m. Per visus 2004 m. įregistruota 14,5 mln. automobilių (+2,1%), tuo tarpu 2001 m. – 14,8 mln. vnt.

Gerus gruodžio rezultatus lėmė nauji modeliai, didelės nuolaidos bei pora papildomų darbo dienų tokiose didelėse rinkose, kaip Vokietija ir Italija, bei viena papildoma darbo diena daugelyje kitų šalių. Be to, siekdami pagerinti savo rodiklius metų pabaigoje dažnai dileriai patys savo vardu įregistruoja daug naujų automobilių, kurie vėliau parduodami kaip visiškai nevažinėti naudoti automobiliai.

Nors ACEA teigia, kad gruodžio rezultatai teikia nemažai vilčių, kiti automobilių verslo atstovai nėra nusiteikę taip optimistiškai. Pasak „Ford“ Europos padalinio valdybos pirmininko Lewiso Bootho, verslo aplinka šiemet išliks tokia pat sudėtinga kaip ir 2004 m. Anot jo, padėtis pasitaisys tik Vokietijoje padidėjus automobilių paklausai. Gruodį didžiausia Europoje Vokietijos rinka išaugo 20%, tačiau tai buvo pasiekta itin didelėmis nuolaidomis, kurios smarkiai sumažino gamintojų maržas.

“Mini Cooper S”

Praeitas mėnuo itin sėkmingas buvo BMW – registravimas išaugo net 25% iki 61,124 vnt. Daugiausiai prie to prisidėjo naujoji 1 serija bei kultinis miesto automobilis „Mini“. Dėl atnaujintų A ir C klasių modelių „Mercedes-Benz“ registravimas padidėjo beveik 21%.

Gruodį pirkėjai ir toliau gerai vertino kokybiškus, ekonomiškus ir nebrangius korėjietiškus automobilius. Be to, Korėjos gamintojai pasinaudojo išaugusiu euro kursu. „Kia“ registravimas pakilo 90% iki 13,345 vnt., o šio gamintojo rinkos dalis padidėjo iki 1,3%. „Kia“ valdančios „Hyundai“ registravimas padidėjo 57%, o rinkos dalis 2004 m. išaugo iki 2,1%.

Antrojo pagal dydį Europos gamintojo „PSA/Peugeot-Citroen“ automobilių registravimas gruodį padidėjo 6,2%, bet bendras 2004 m. rezultatas buvo 3,3% mažesnis nei 2003 m. PSA rinkos dalis sumažėjo iki 14%, tuo tarpu lyderis „Volkswagen“ turi net 18% rinkos. Š io Vokietijos gamintojo registravimas gruodį išaugo 8,9%.

“Kia Rio”

Kitam Prancūzijos gamintojui – „Renault“ – gruodis buvo itin nesėkmingas, registravimas smuko 7,5%, o 2004 m. rezultatas buvo prastesnis nei 2003 m.

Dėl jau senstelėjusios modelių gamos „Fiat“ registravimas sumažėjo 2,7%, o bendras 2004 m. rezultatas liko toks pat kaip ir 2003 m. Manoma, kad „Fiat“ padėtis nepagėrės iki pat naujos kartos „Punto“ modelio pasirodymo šiais metais.

„Toyota“ registravimas padidėjo beveik 15%, o rinkos dalis 2004 m., įskaitant „Lexus“, išaugo iki 5%. „Honda“ registravimas augo net 40%, o sunkumų kamuojamo „Mitsubishi“ – beveik 15%. Po nesėkmingo lapkričio atsigavo „Mazda“, o „Nissan“ ir toliau nesisekė – registravimas gruodį smuko 26%.

Gruodį „General Motors“ registravimas išaugo 7,2%, o „Ford“ – 3,7%. Per visus 2004 m. „General Motors“ registravimas kiek viršijo 2003 m. rezultatą, o „Ford“ – padidėjo 4%.

Š ie ACEA duomenys apima 15 „senųjų“ ES narių bei Norvegiją, Š veicariją ir Islandiją.

Sausis 19, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: