Wolfgangas Bernhardas grįžta į „Daimler“

„Mercedes-Benz“, „Smart“ ir „Maybach“ markes valdantis Vokietijos automobilių gamintojas „Daimler“ pranešė, kad į bendrovę sugrįšWolfgangas Bernhardas, kuriam bus patikėtos „Mercedes-Benz“ furgonų padalinio vadovo pareigos. 48 metų W.Bernhardas buvo „Chrysler“ grupės gamybos šefas, o vėliau vadovavo „Volkswagen“ markei. Beje, dirbdamas JAV W.Bernhardas buvo tiesiogiai pavaldus tuometiniam „Chrysler“ grupės vadovui Dieteriui Zetschei, kuris dabar stovi prie „Daimler“ vairo. D.Zetsche tvirtino esąs patenkintas, kad W.Bernhardas sugrįžta į „Daimler“ ir patikino vertinąs jo žinias ir patirtį dar nuo bendro darbo „Chrysler“ grupėje.

Wolfgangas Bernhardas

Naujajame poste W.Bernhardas pakeis Wilfriedą Porthą, o pastarasis taps žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovu. W.Bernhardas aukšto lygio pareigas „Daimler“ ėjo 1994-2004 m. o 2000 m., praėjus porai metų po „Daimler“ ir „Chrysler“ susijungimo, jis kartu su D.Zetsche buvo nusiųsti į JAV pagerinti „Chrysler“ padėtį. W.Bernhardo darbas „Chrysler“ grupėje sulaukė palankių vertinimų, ypač dėl naujų ir patrauklių modelių kūrimo. Sugrįžęs į bendrovės centrinę būstinę Š tutgarte W.Bernhardas buvo vertinamas kaip galimas kandidatas pakeisti tuometinį „DaimlerChrysler“ bosą Juergeną Schremppą, tačiau 2004 m. jis paliko bendrovę, nes netikėtai negavo laukto paskyrimo „Mercedes-Benz“ markės vadovu.

W.Bernhardas buvo dažnai kritikuojamas dėl stačiokiško vadovavimo stiliaus. Viename susirinkime jis abstulbino „DaimlerChrysler“ vadovus pareiškęs, kad „ši bendrovė viską daro blogai“. Be to, jis ragino parduoti valdomas „Mitsubishi Motors“ akcijas, nors tam nepritarė bendrovės vadovas J.Schremppas. 2005 m. „Volkswagen“ grupės bosas Berndas Pischetsriederis pasikvietė W.Bernhardą vadovauti „Volkswagen“ markei. Čia W.Bernhardas pradėjo vykdyti agresyvią kaštų mažinimo ir restruktūrizacijos programą, tačiau po Ferdinando Piecho organizuoto perversmo 2007 m. posto neteko ir B.Pischetsriederis, ir W.Bernhardas. Vėliau W.Bernhardas konsultavo investicinę bendrovę „Cerberus Capital Management“, kuri įsigijo 80% „Chrysler LLC“ akcijų.

Balandis 15, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: