“Volkswagen” sumažins investicijas

„Volkswagen“ grupės automobilių gamybos padalinio išlaidos per artimiausius trejus metus turėtų smarkiai sumažėti. Debiutavus pagrindiniams modeliams – „Golf“ ir „Passat“ – „Volkswagen“ automobilių gamybos padalinys per trejus metus ketina išleisti 22,7 mlrd. eurų (78,4 mlrd. Lt), t.y. apie 6% prognozuojamų pajamų. Tai yra maždaug 1 procentiniu punktu daugiau, nei buvo išleista pernai, tačiau, bendrovės ir rinkos analitikų duomenimis, bendras 2006-2008 m. išlaidų vidurkis bus mažiausias nuo pat 1993-1995 m.

“Volkswagen Passat”

Per paskutinius 10 metų „Volkswagen“ investicijos į automobilių gamybą vidutiniškai sudarė 8,1% pardavimų. Bendras automobilių gamybos pramonės vidurkis yra 6,5%.

„Volkswagen“ investicijų mažinimas yra susijęs su visiškai atnaujinta modelių gama bei kitais veiksniais. „Morgan Stanley“ analitikas Adamas Jonas mano, kad „Volkswagen“ modeliai po truputį sensta, tačiau apkarpydamas išlaidas gamintojas siekia išsaugoti savo kredito reitingą, pagerinti finansinius rodiklius ir sutaupyti šiek tiek pinigų. Anot jo, gamintojas turi atleisti nemažai darbuotojų, o tai gali atsieiti apie milijardą eurų (3,5 mlrd. Lt).

„Volkswagen“ skelbia, kad mažindamas išlaidas siekia padidinti pelningumą. Grupės finansų skyriaus vadovas Hansas Dieteris Potschas patvirtino, kad „Volkswagen“ neatsisako savo tikslo 2008 m. gauti 5,1 mlrd. eurų (17,6 mlrd. Lt) ikimokestinio pelno.

Sausis 19, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: