„Volkswagen“ planuoja „Smart ForTwo“ konkurentą

Gerai informuoti šaltiniai praneša, kad „Volkswagen“ kuria mažą dvivietį modelį, kuris varžysis su „Smart ForTwo“ bei „Toyota iQ“. Be to, gamintojas ketina atnaujinti 2002 m. pristatytą 1L koncepcinį modelį, kuris 100 km kelio sunaudoja vos 1 ltr. degalų. Tiesa, šiame cigaro formos automobilyje keleivis sėdi už vairuotojo, tad „Volkswagen“ vadovas Martinas Winterkornas baiminasi, kad pirkėjams nepatiks toks neįprastas sėdynių išdėstymas. Anot M.Winterkorno, būsimasis modelis turės vieną šalia kitos įrengtas sėdynes, tad jo degalų sąnaudos, suprantama, bus didesnės už 1 ltr./100 km.

“Volkswagen 1L” konecepcinis modelis

Žurnalas „Auto motor und sport“ teigia, kad būsimasis „Volkswagen“ mažylis bus gaminamas „Up“ koncepcinio modelio pagrindu, tačiau bus trumpesnis. 100 km kelio šis automobilis sunaudos apie 2 ltr. degalų. Š iuo metu ekonomiškiausias automobilis pasaulyje yra „Smart ForTwo“ su dyzeline jėgaine, kurio degalų sąnaudos sudaro vos 3,3 ltr./100 km, o CO2 emisija siekia tik 88 g/km.

Būsimam mažam modeliui „Volkswagen“ inžinieriai kuria dviejų cilindrų variklį, kuris, kaip tvirtina informatoriai, veikiausiai bus varomas dyzelinu, nes tai leis dar labiau sumažinti degalų sąnaudas.

“Volkswagen Up!” konecepcinis modelis

Koncepcinis 1L modelis nebus gaminamas, tačiau jis puikiai tinka naujoms gamybos bei variklių technologijos ir žaliavoms išmėginti. Jo debiutas 2002 m. sukėlė didelį susidomėjimą, nes šio modelio kėbulas buvo pagamintas išlengvų medžiagų, tokių kaip anglies pluoštas. „Volkswagen“ tyrimų skyriaus vadovas Ulrichas Hackenbergas tvirtina, kad atnaujintas 1L pasižymės dar modernesnėmis technologijomis.

Vasaris 13, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: