“Volkswagen” planuoja du brangius nišinius modelius

„Volkswagen“ markės grupės vadovas Wolfgangas Bernhardas per artimiausius penkerius metus ketina pristatyti tu brangius nišinius modelius. W.Bernhardas planuoja galiniais ratais varomą roadsterį su tarp ašių sumontuotu varikliu. Š is automobilis bus kuriamas 2003 m. Frankfurto parodoje debiutavusio „Concept R“ modelio pagrindu. Be to, gamintojas ketina pateikti ir kupė formos sedaną, kuris modelių gamoje įsiterps tarp „Passat“ ir „Phaeton“.

Roadsteris ir kupė-sedanas yra du išdvidešimties naujų modelių, kuriuos W.Bernhardas ketina pasiūlyti per ateinančius penkerius metus. Net pusė naujų modelių įsiveršį „Volkswagen“ markei naujus segmentus. Š altiniai teigia, kad „Concept R“ gamyba pernai buvo sustabdyta dėl pernelyg aukštos šio modelio kainos – jis būtų kainavęs panašiai kaip ir „Porsche Boxster“, už kurį Vokietijoje tenka pakloti 43,333 eurus (149,620 Lt). Naujoji „Concept R“ versija turėtų būti technologiškai paprastesnė ir, žinoma, pastebimai pigesnė.

„Volkswagen Concept R“

Interviu žurnalui „Automotive News Europe“ W.Bernhardas teigė norįs „Volkswagen“ modelių gamoje turėti roadsterį. Š is modelis veikiausiai pasirodys penkerių metų modelių ciklo antroje dalyje. Roadsteris bus orientuotas į Europos ir kitas rinkas, ypač JAV. „J.D. Power-LMC“ analitikas Alastairas Bedwellas mano, kad „Concept R“ debiutuos 2009 m.

„Volkswagen“ turi susirasti partnerį, kuris gamintų naująjį roadsterį, nes jo variklis bus montuojamas tarp ašių ir dėl to jam netiks „Golf“ modelio platforma. Vokietijos spauda pranešė, kad gamintojas derasi su „Magna Steyr“, tačiau šios bendrovės atstovas spaudai tokios informacijos nekomentavo.

„Volkswagen Concept R“

Iki dešimtmečio pabaigos „Volkswagen“ modelių gamą turėtų papildyti ir kupė formos sedanas (veikiausiai panašus į „Mercedes-Benz CLS“), kuris kol kas žinomas kodiniu pavadinimu C1. Š is modelis bus pozicionuojamas kur kas aukščiau „Golf“ pagrindu kuriamo dviejų durų kupė „Scirocco“, kuris debiutuos 2008 m.

Be to, naujos kartos „Golf“ modelį „Volkswagen“ ketina pristatyti jau 2008 m. – t.y. metais anksčiau nei planuota. Gamintojas tikisi sumažinti „Golf“ gamybos kaštus ir išlaikyti esamas mažmenines kainas.

Kovas 24, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: