“Volkswagen” nesiruošia tapti nuo “Porsche” priklausoma įmone

“Volkswagen” pranešė ketinantis išplėsti bendradarbiavimą su “Porsche”, tačiau siekiantis pernelyg neprisirišti prie savo naujojo akcininko ir išsaugoti veiksmų laisvę. “Volkswagen” grupės valdybos pirmininkas Berndas Pischetsriederis pranešė, kad “Volkswagen” išliks nepriklausomas nuo “Porsche” ir išsaugos visas galimybes bendradarbiauti su kitais gamintojais, tokiais kaip “DaimlerChrysler”.

Siekdamas nuraminti kalbas, kad dabar “Volkswagen” stebėtojų taryboje gali kilti interesų konfliktų, B.Pischetsriederis paskelbė, jog bus sudaryta speciali komisija, kuri prižiūrės bendrovės valdymą. Anot vadovo, dabar visi akcininkai gali ramiai atsipūsti, nes “Porsche” ir “Volkswagen” santykius stebės ne tik nepriklausomi auditoriai, bet ir atskiras stebėtojų tarybos komitetas.

Tuo tarpu “Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininkas Ferdinandas Piechas tikino neketinąs atsistatydinti. F.Piechas yra legendinio inžinieriaus Ferdinando Porsche anūkas ir vienas pagrindinių “Porsche” savininkų. Vokietijos spaudoje pasirodė pranešimų, kad “Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininko poste jį galėtų pakeisti Heinrichas von Piereris, tačiau daugelis tarybos narių šią galimybę atmetė. Žemutinės Saksonijos žemės atstovas stebėtojų taryboje Christianas Wulfas tikino, kad priešF.Piechą neketinama imtis jokių veiksmų. F.Piechą remia ir visi darbuotojų atstovai.

Stebėtojų tarybos pirmininko pavaduotojas ir “IG Metall” profsąjungos vadovas Juergenas Petersas patikino, kad darbuotojų atstovai neparemtų sąmokslo priešF.Piechą. Vokietijos akcininkų interesus ginančios organizacijos DSW atstovas spaudai Juergenas Kurzas teigė, kad F.Piechas turėtų atsižvelgti ne tik į “Porsche”, bet ir į kitų akcininkų interesus ir saugotis galimo interesų konflikto.

“Audi Le Mans Quattro” koncepcinis modelis

“Volkswagen” vadovas teigė, kad dabar abu gamintojai ketina bendradarbiauti ne tik atskirų automobilių, bet ir komponentų bei modulių gamyboje. Anot B.Pischetsriederio, tai padėtų “Volkswagen” sutaupyti kaštų kuriant jau numatytus elementus, pavyzdžiui, elektronikos platformą. Jis taip pat patikino, kad “Volkswagen” neketina atsisakyti “Porsche” nepalankių projektų, tokių kaip sportinis automobilis “Audi Le Mans Quattro”. Pasak jo, su “Porsche” bus bendradarbiaujama tik tose srityse, kurios bus naudingos abiems pusėms.
B.Pischetsriederis teigė, kad šiuo metu kaip tik vyksta derybos su “Chrysler”. Visai neseniai “Volkswagen” pranešė, kad su JAV gamintoju tariamasi dėl Š iaurės Amerikos rinkai skirto “Volkswagen” vienatūrio gamybos.

“Volkswagen” grupės finansų padalinio vadovas Hansas Dieteris Poetschas tikino, kad nuo priešiškų bendrovių įtakos gamintoją apsaugojusi “Porsche” investicija nesumažins spaudimo didinti “Volkswagen konkurencingumą. Jis dar kartą patvirtino anksčiau skelbtus tikslus iki 2008 m. grupės ikimokestinį pelną padidinti 4 mlrd. eurų (14 mlrd. Lt) iki 5,1 mlrd. eurų (18 mlrd. Lt) bei pagerinti grynųjų pinigų srautą. H.D.Poetschas teigė, kad, nepaisant artimesnio bendradarbiavimo su “Porsche”, gamintojas kol kas nesirengia didinti savo tikslų.

B.Pischetsriederis taip pat atmetė galimybę “Volkswagen” įsigyti “Porsche” akcijų. Anot jo, šiuo metu balso teisę turinčių “Porsche” akcijų įsigyti neįmanoma, o privilegijuotosios akcijos “Volkswagen” nedomina.

Spalis 21, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: