„Volkswagen“ grupė klesti, kai jos konkurentai grumiasi su sunkumais

Didiesiems automobilių gamintojams grumiantis su užgriuvusiais sunkumais „Volkswagen“ grupė džiaugiasi puikiais rezultatais. Frankfurto automobilių parodos metu surengtoje spaudos konferencijoje „Volkswagen“ grupės vadovas Martinas Winterkornas pabrėžė, kad pirmąjį šių metų pusmetį gamintojas uždirbo 1,4 mlrd. eurų (4,8 mlrd. Lt) pelno, o jo užimama pasaulinės rinkos dalis išaugo 1,8 proc. punkto. Tuo tarpu pagrindiniams „Volkswagen“ varžovams kovoje dėl didžiausio pasaulio automobilių gamintojo vardo sekasi prastai: „Toyota Motor“ priverstas pranešti apie jam neįprastus nuostolius, o „General Motors“ mėgina atsigauti po bankroto procedūros.

M.Winterkornas pastebėjo, kad „Volkswagen“ grupė yra sėkmingiausias keletą markių valdantis automobilių gamintojas. Vokietijos gamintojas džiaugiasi sužlugdęs „Porsche“ planus perimti jo valdymą bei pats užsitikrinęs „Porsche“ kontrolę. Per kelerius metus ši legendinė sportinių automobilių markė turėtų būti prijungta prie „Volkswagen“ grupės. Dėl to „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininkas Ferdinandas Piechas akivaizdžiai mėgaujasi savo, kaip nenugalimo varžovo, reputacija. „Volkswagen“ spaudos renginiuose pranešėjams jį pagarbiai pristatant ir ekranuose mirgant jo veidui turbūt niekam nekyla klausimas, kas ištikrųjų valdo „Volkswagen“ grupę.

“Volkswagen Golf R”

Frankfurto spaudos konferencijoje gamintojas pademonstravo po vieną modelį išsavo gausios devynių markių kolekcijos, tarp jų buvo ir tokių gamybai parengtų automobilių kaip „Audi R8“ kabrioletas, ir tokių koncepcinių modelių kaip elektrinis „E-Up!“.

Jei Frankfurto parodoje sklandantys gandai buvo teisingi, po dvejų metų šioje parodoje „Volkswagen“ grupė turės netgi daugiau nei dešimt markių. Galbūt dabar automobilių verslo legenda tapusio F.Piecho žvilgsnis nukryps į Aziją?

Lapkritis 17, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: