Vokietijos profsąjunga “IG Metall” siekia nerealaus atlyginimų padidinimo

Vokietijos pramonės darbininkų profsąjunga „IG Metall“ įspėja, kad artėjančios derybos dėl atlyginimų bus itin sunkios, nes skirtumas tarp bendrovių ir profsąjungos siūlomų atlyginimų yra labai didelis. Interviu Vokietijos žurnalui „Bild am Sonntag“ „IG Metall“ vadovas Juergenas Petersas tikino, kad derybos bus atkaklios, todėl negalima atmesti ir streiko galimybės. „IG Metall“ savo regioniniams padaliniams rekomendavo siekti 5% didesnių atlyginimų.

Vokietijos darbdavių asociacija „Gesamtmetall“ tokius tikslus pavadino nerealiais, nes siekiamas atlyginimų padidinimas viršija darbo našumo augimą, kuris, asociacijos duomenimis, yra 1,2%. Vokietijos automobilių gamybos pramonėje – BMW, „DaimlerChrysler“, „Volkswagen“ ir mažesnėse bendrovėse – dirba apie 3,5 mln. žmonių.

Profsąjungos siekius J.Petersas argumentavo tuo, kad Vokietijoje darbo kaštai sudaro „tik“ 17,5% bendrovių apyvartos, nors Europos vidurkis yra apie 15%. Anot vadovo, profsąjunga nenori, kad visi produktai pabrangtų 5%, tačiau pageidauja 5% padidinti darbininkams tenkančią 17,5% pajamų dalį. J.Petersas tikino, kad Vokietijos bendrovės gauna didelius pelnus, valdybų nariai – specialius atlyginimo priedus, o darbininkai lieka pamiršti.

Vis dėlto Vokietijos darbininkų atlyginimai yra vieni didžiausių visame pasaulyje, todėl šios šalies bendrovės vis dažniau svarsto galimybę iškelti gamybą į pigesnes šalis. Be to, Europos Centrinis Bankas tvirtina, jog Senajame žemyne infliacija šiuo metu yra žema, todėl ji neturėtų būti naudojama kaip argumentas derantis dėl didesnių atlyginimų.

Nors „IG Metall“ tikina tvirtai ginsianti savo pozicijas, žinant ankstesnę tokių derybų patirtį galima numanyti, kad profsąjunga galiausiai turės nusileisti. Vis dėlto šįkart „IG Metall“ veikiausiai bus nusiteikusi ryžtingiau, nes Vokietijos vyriausybė ketina 2007 m. PVM padidinti net 3 procentiniais punktais.

Sausis 3, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: