Vienijasi didžiausi Volkswagen akcininkai: Porsche ir Žemutinė Saksonija

Antrąjį pagal dydį „Volkswagen“ akcijų paketą valdanti Žemutinės Saksonijos žemės vyriausybė paskelbė paliaubas kovoje su „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininku Ferdinandu Piechu ir nekliudys jo perrinkimui į šį postą. Žemės premjeras Christianas Wulfas teigė, jog „Porsche“ ir Žemutinė Saksonija nuo šiol derins savo veiksmus.

Š iuo pranešimu Ch.Wulfas pripažino savo pralaimėjimą kovoje su F.Piechu: premjeras keletą kartų mėgino užkirsti kelią F.Piecho perrinkimui ir nepajėgė sustabdyti „Volkswagen“ vadovo Berndo Pischetsriederio atleidimo. F.Piechą remia „Volkswagen“ profsąjunga, be to, jis yra įtakingiausias kontrolinį „Porsche“ akcijų paketą valdančių Porsche ir Piechų šeimų narys, o „Porsche“ savo ruožtu yra didžiausias „Volkswagen“ akcininkas.

„Volkswagen“ gamykla Wolfsburge (Vokietija)

Analitikai mano, kad 20,75% „Volkswagen“ akcijų paketą valdanti Žemutinės Saksonijos žemė nebeturi pastebimos įtakos bendrovei, nes „Porsche“ valdo 27,4% akcijų. Vis dėlto Ch.Wulfas paneigė gandus, kad žemė gali parduoti turimas „Volkswagen“ akcijas. Išsaugoti akcijų paketą prašė ir įtakingas „Volkswagen“ profsąjungos vadovas Berndas Osterlohas, kuris retai palaiko Ch.Wulfo poziciją.

Š iuo metu galiojantis specialus „Volkswagen“ įstatymas nei vienam savininkui neleidžia turėti daugiau kaip 20% balsų, tačiau manoma, kad Europos teisingumo teismas šį įstatymą netrukus paskelbs prieštaraujančiu Europos teisei.

Vasaris 22, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: