Valdžios pozicija: nė vienas Volkswagen akcininkas neturėtų dominuoti

Paprašytas pakomentuoti „Porsche“ ketinimus padidinti balso teisę turinčių „Volkswagen“ akcijų paketą Žemutinės Saksonijos žemės premjeras Christianas Wulffas teigė, jog dominuoti neturėtų nei vienas „Volkswagen“ akcininkas. Ch.Wulffas tikino, kad didžiausio Europos automobilių gamintojo akcijos turėtų būti plačiai pasiskirstę, kad nei vienas akcininkas negalėtų aiškiai vyrauti. Jis priminė, kad privatizuojant tuomet valstybei priklausiusį „Volkswagen“ akcijų paketą buvo siekiama, kad jo akcijos priklausytų paprastiems žmonėms.

Ch.Wulffas patikino, kad Žemutinės Saksonijos žemė, kuri dabar yra antrasis pagal dydį „Volkswagen“ akcininkas, neketina didinti valdomo 20,8% „Volkswagen“ akcijų paketo, nes ir šios dalies pakanka norint blokuoti įvairiausius statuto pakeitimus.

„Volkswagen Iroc“ koncepcinis modelis paskatino spėliones dėl naujojo kupė „Scrirocco“ išvaizdos

Pagal 1960 m. Vokietijoje priimtą specialų įstatymą, neatsižvelgiant į valdomo akcijų paketo dydį, vienam „Volkswagen“ akcininkui negali priklausyti daugiau kaip 20% balsų. Š iuo metu Europos Sąjunga spaudžia Vokietiją panaikinti minėtą teisės aktą, kaip varžantį verslo laisvę ir suteikiantį privilegijų.

Sportiškų automobilių gamintojas „Porsche“ pernai tapo didžiausiu „Volkswagen“ akcininku, o jo vadovas Wendelinas Wiedekingas pirmasis iškėlė balso teisę ribojančio įstatymo panaikinimo klausimą. Dabar „Porsche“ valdo 21,2% „Volkswagen“ akcijų, tačiau pasinaudojusi pirkimo opcionu šį paketą artimiausiu metu ketina padidinti iki 25,1%.

Rugsėjis 27, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: