Užsienio gamintojai plečia dilerių tinklą Rusijoje

„Ford Motor“ planuoja Rusijoje veikiančių atstovybių skaičių šiemet padidinti net 40%. Siekdami patenkinti augančią vakarietiškų automobilių paklausą naujų salonų atidarymui mažesniuose miestuose rengiasi ir kiti gamintojai, pavyzdžiui, „General Motors“ ir „Peugeot“.

Mažesniuose Rusijos miestuose gyventojai nėra tokie turtingi kaip Maskvoje ar Sankt Peterburge, tad iki šiol čia dominavo vietos gamintojų automobiliai, pavyzdžiui, „AvtoVAZ“ gaminami „Lada“. Vis dėlto „Ford“ Rusijos padalinio vadovas Henrikas Nenzenas prognozuoja, kad ši padėtis netrukus pasikeis – jis tikisi, kad vakarietiškų automobilių pardavimai mažesniuose miestuose pradės sparčiai augti. Populiariausios užsienietiškos markės poziciją užimanti „Ford“ šiuo metu 81 Rusijos mieste turi 124 salonus, o iki metų pabaigos jų skaičius turėtų išaugti iki 174 salonų net šimte miestų.

Pasak H.Nenzeno, vis daugiau rusų rinkdamiesi automobilį žiuri ne tik į kainą, bet atkreipia dėmesį į saugumą, patikimumą bei bendrus aptarnavimo kaštus. Atsižvelgdamas į tinklo plėtra „Ford“ ketina 30% padidinti Rusijos atstovybėje dirbančių žmonių skaičių, tad iki šių metų pabaigos atstovybės personalą sudarys jau 92 darbuotojai.

„Ford Mondeo“ pristatymas Ženevos automobilių parodoje

„Hyundai“ distributorius Rusijoje „Kernet-2000“ šiemet planuoja atidaryti daugiau kaip 10 naujų salonų. „Hyundai“ atstovų tinklas bus plečiamas Sankt Peterburge, Baškortostano respublikos sostinėje Ufoje bei Udmurto respublikos sostinėje Iževske. Dabar „Hyundai“ Rusijoje turi per 100 atstovų. Pietų Korėjos gamintojas šiemet Rusijoje planuoja realizuoti apie 115 tūkst. automobilių.

„General Motors“ Rusijos padalinio vadovas Warrenas Browne,as teigė, kad šiais metais salonų skaičius turėtų perkopti 100, o dabar JAV gamintojas Rusijoje turi 92 atstovybes. Pasak „Peugeot“ Rusijos padalinio vadovo Stephano Le Guevelio, gamintojo atstovų skaičius šiemet turėtų išaugti nuo 27 iki 40 salonų. Vadovas teigė, kad dabar „Peugeot“ turi atstovybes visuose Rusijos miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei milijonas žmonių, o šiemet bus atidaromi salonai ir ten, kur gyventojų skaičius viršija 500 tūkst. žmonių. „Peugeot“ į Rusijos rinką įžengė tik 2003 m., tad S. Le Guevelis mano, kad dilerių tinklas auga pakankamai greitai.

Rusijoje veikiančias Europos kapitalo bendroves vienijančios asociacijos duomenimis, pernai populiariausios vakarietiškos markės Rusijoje buvo „Ford“ (115,985 vnt.), „Chevrolet“ (111,458 vnt.) ir „Hyundai“ (100,685 vnt.).

Kovas 14, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: