Už Rusijos susidomėjimo „Opel“ stovi šalies valdžia

Greta „Opel“ susiruošusio pirkti Kanados automobilių komponentų gamintojo „Magna International“ minimi du jo Rusijos partneriai: automobilių gamintojas GAZ ir valstybinis bankas „Sberbank“, tačiau analitikai pastebi, kad už šių dviejų bendrovių ištiesų slypi Rusijos premjero Vladimiro Putino ir jo vadovaujamos vyriausybės noras investicijų pagalba didinti šalies įtaką užsienyje.

Nors GAZ ir „Sberbank“ įvardijami kaip „Magna International“ partneriai perimant „Opel“ valdymą, šios dvi bendrovės apie sandorį kalba gana abejingai. GAZ teigia galintis prisidėti savo gamyklomis, o „Sberbank“ tikina griežtai vykdysiantis vyriausybės nurodymus.

Rusija siekia didinti savo įtaką Europoje

V.Putinas skatina Rusijos investicijas užsienyje taip siekdamas didinti šalies įtaką. Svarbiausiomis Rusijos prekybos partnerėmis Europoje jis dažnai įvardija Vokietiją ir Italiją. Rusijos valdomos užsienio valiutos atsargos yra trečios pagal dydį pasaulyje, tad šalies vyriausybė gali padėti „Sberbank“ susidoroti su finansų krizės sunkumais bei grąžinti GAZ skolas ir pro pirštus pažiūrėti į ankstesnes šio gamintojo nesėkmes perkant užsienio bendroves.

Liepa 16, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: