Trečiąjį ketvirtį “General Motors” patyrė 1,6 mlrd. dolerių nuostolį

Didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas “General Motors” pranešė trečiąjį šių metų ketvirtį patyręs net 1,6 mlrd. dolerių (4,6 mlrd. Lt) nuostolį. Prie JAV gamintojo nesėkmės labiausiai prisidėjo dėl brangstančių degalų smukę visureigių pardavimai ir išaugę žaliavų bei medžiagų, o taip pat darbuotojų sveikatos apsaugos kaštai.

Pirmąjį 2005 m. pusmetį “General Motors” nuostolis siekė 1,4 mlrd. dolerių (4,1 mlrd. Lt), tuo tarpu trečiąjį ketvirtį vienai šio gamintojo akcijai teko 2,89 dolerio (8,39 Lt) nuostolis.

“General Motors”, kaip ir šis “Hummer H1″, pateko į rimtą “duobę”

Atmetus specialius apskaitos punktus, JAV gamintojo nuostolis vienai akcijai sudarė 1,92 dolerio (5,58 Lt). “Reuters Estimates” teigimu, analitikai prognozavo, kad nuostolis bus daugiau nei dvigubai mažesnis – 0,81 dolerio (2,35 Lt) vienai akcijai.

“General Motors” šiuo metu yra atsidūręs išties nepavydėtinoje padėtyje: šio gamintojo akcijų kaina yra labai nusmukusi, didelių visureigių pardavimai yra gerokai sumažėję, o pagrindinis detalių tiekėjas “Delphi” yra inicijavęs savo bankroto procesą.

Spalis 21, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: