„Toyota“ tieks „iQ“ pagrindu sukurtą automobilį „Aston Martin“

Didžiosios Britanijos prestižinių automobilių gamintojas „Aston Martin Lagonda“ pranešė susitaręs su „Toyota Motor“ dėl „iQ“ pagrindu sukurto mažo modelio gamybos. „Aston Martin“ pademonstruotas „Cygnet“ koncepcinis modelis yra „Toyota iQ“ su kosmetiškai pakoreguota priekine dalimi. Nors šis automobilis oficialiai dar vadinamas koncepciniu, Didžiojoje Britanijoje pasirodė pranešimų, kad jo debiutas rinkoje gali įvykti jau kitais metais. Išpradžių „Cygnet“ būtų pasiūlytas naujų „Aston Martin“ automobilių pirkėjams ir senesnių modelių savininkams, tačiau vėliau jį veikiausiai bus galima įsigyti be apribojimų.

“Aston Martin Cygnet” koncepcinis modelis

Tiesa, šis modelis tikrai nepasirodys pigus – manoma, kad jis kainuos apie 23 tūkst. eurų (79 tūkst. Lt), t.y. beveik dukart brangiau už ir taip nepigų „Toyota iQ“, kuris Lietuvoje kainuoja nuo 44,840 Lt. „Aston Martin Lagonda“ pastebi, kad „Cygnet“ nuo „iQ“ skirsis firminėmis „Aston Martin“ priekinėmis grotelėmis, kitokios formos priekiniais žibintais bei ant variklio gaubto ir priekinių sparnų įtaisytomis oro įsiurbimo angomis. Mechaninių pakeitimų Britanijos gamintojas neketina imtis, tad „Cygnet“ bus gaminamas „Toyota Motors“ gamyklose ir pristatomas į Gaydono mieste Didžiojoje Britanijoje esančias „Aston Martin Lagonda“ dirbtuves, kur bus sumontuojami odiniai sėdynių apmušalai.

JAV rinkoje šis modelis žinomas kaip “Scion iQ”

Manoma, kad „Cygnet“ gamybos apimtys gali siekti 2 tūkst. vnt. per metus. Š is mažas ir ekonomiškas modelis „Aston Martin Lagonda“ leis sumažinti vidutines CO2 emisijas ir geriau prisitaikyti prie 2015 m. ES įsigaliosiančių griežtų aplinkos taršos normatyvų.

Rugpjūtis 20, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: