Toyota Motor svarsto galimybę atidėti naujų modelių pristatymus

Remdamasis patikimais šaltiniais „The Wall Street Journal“ pranešė, kad dėl automobilių atšaukimų bei kokybės problemų didžiausias Japonijos automobilių gamintojas „Toyota“ svarsto galimybę pusei metų atidėti naujų modelių pristatymus. Saugiais, patikimais ir įperkamais automobiliais garsėjanti „Toyota“ pastaruoju metu buvo priversta atšaukti vis daugiau automobilių. Be to, gamintojas turi aiškintis prokuratūrai dėl įtarimų, kad laiku atšaukus nekokybiškus automobilius būtų buvę galima užkirsti kelią 2004 m. įvykusiai rezonansinei autoavarijai, kurioje buvo sužaloti vyras, žmona bei trys jų vaikai.

„Toyota“ prezidentas Katsuaki Watanabe pripažino nurodęs daugiau dėmesio skirti automobilių saugumui, tačiau teigė, kad bendrovės veikla neįstrigo. Tą pačią dieną dėl nekokybiško priekinio stiklo sandariklio „Toyota“ atšaukė 20 tūkst. Kinijoje pagamintų automobilių.

„Toyota Camry“

„The Wall Street Journal“ teigė, kad „Toyota“ sugriežtinus kokybės kontrolę modelių kūrimo laikas gali pailgėti trimis-šešiais mėnesiais. Tai pirmiausia palies JAV rinkai skirtų „Sienna“, „Solaris“ bei „Avalon“ modelių debiutą. „Toyota“ atstovė spaudai Shiori Hashimoto atsisakė komentuoti bendrovės strategiją ir naujų modelių pasirodymo tvarkaraštį.

Š iemet „Toyota“ Japonijoje atšaukė jau per milijoną, o JAV – 627 tūkst. automobilių. Bendrovė planuoja 2006 m. pagaminti 9,06 mln. vnt. ir parduoti 8,85 mln. automobilių.

Dėl skirtinguose modeliuose naudojamų bendrų komponentų ir vis sudėtingesnių elektronikos sistemų atšaukiamų automobilių skaičius pastaruoju metu smarkiai išaugo.

Rugsėjis 6, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: