„Toyota“ ir „Lexus“ patiria nuosmukį Vokietijoje

Nepaisant palyginti naujos modelių gamos ir Vokietijos rinkos augimo „Toyota“ pardavimai šioje šalyje smarkiai stringa. Sausio-vasario mėnesiais Vokietijos rinka išaugo 17,3%, tuo tarpu „Toyota“ registravimas smuko net 11,6%. Nepaisant brangių reklamos kampanijų, naujojo „Auris“ pardavimai minėtų laikotarpiu siekė tik 2,514 vnt., tad jis toli atsiliko ne tik nuo segmento lyderio „Volkswagen Golf“, kuris turėjo būti jo pagrindinis varžovas, bet ir nuo „Honda Civic“ bei „Citroen C4“. Mažojo „Aygo“ registravimas smuktelėjo 7,3%, o visureigio „RAV4“ – net 37,5%.

„Toyota“ Vokietijos dilerių asociacijos vadovas Udo Junglingas mano, kad stringantys „Auris“ pardavimai atskleidžia gamintojo modelių gamos spragas. U.Junglingas tikina, kad šiame segmente reiktų turėti universalo kėbulą, platų automatinių pavarų dėžių pasirinkimą bei turtingą papildomos įrangos sąrašą ir įvairių derinių galimybes. Š iuo metu „Auris“ turi tik trejų bei penkerių durų hečbeko kėbulus, o automatizuota greičių dėžė komplektuojama tik su 1.6 ltr. benzininiu varikliu. Be to, kai kuri įranga gali būti užsakoma tik tam tikroms versijoms bei varikliams.

“Toyota Auris”

Galima pastebėti, jog Lietuvoje šio modelio gama yra kiek platesnė – galima užsisakyti sedano versiją, kuri ir toliau vadinama senuoju „Corolla“ vardu, o automatizuota greičių dėžė komplektuojama ir su 1,4 ltr. dyzeliniu varikliu, kuris Vokietijai išvis netiekiamas.

Gamintojas pripažino, kad smunkantys pardavimai didžiausioje Europos rinkoje yra rimtas iššūkis ir bendrovei, ir dileriams, tačiau tikisi, kad metų pabaigoje padėtis pagerės ir kol kas nemato reikalo veltis į agresyvią kaininę konkurenciją.

„Toyota“ rūpesčių kelia ne tik masiniai modeliai, bet ir prestižinė „Lexus“ markė: sausio-vasario mėnesiais Vokietijoje IS modelio pardavimai smuko 53%, RX – 25%, o flagmano LS – net 76%. Esant tokiems rezultatams „Lexus“ dileriai norėtų sulaukti naujo pigesnio ir mažesnio modelio, kuris galėtų varžytis kompaktinių automobilių segmente. Be to, rimtų trūkumų pardavėjai mato ir visureigių gamoje – nors naujos kartos RX salonuose turėtų pasirodyti jau po metų, kompaktinio visureigio kūrimas kol kas kybo ore. Be to, Europoje visureigiai neturintys dyzelinių variklių yra tiesiog pasmerkti, o benzinines hibridines jegaines čia mažai kas rimtai vertina.

Balandis 25, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Parthena

    Stands back from the keyboard in ammaezent! Thanks!

  • hbnalyxvbqs

    KokAva ajzksxbrncmf

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: