Š vedijos automobilių gamintojams ieškoma naujų šeimininkų

Ties bankroto riba atsidūrę JAV automobilių pramonės milžinai „General Motors“ ir „Ford Motor“ ieško, kam galėtų parduoti jiems priklausančius Š vedijos automobilių gamintojus „Saab“ ir „Volvo“. „Saab“ vadovas Janas-Ake Jonssonas teigė, jog „General Motors“ jau tariasi su keliais galimais investuotojais, kurie galėtų įsigyti dalį „Saab“ akcijų. Nors konkretūs pavadinimai nebuvo įvardinti, šaltiniai praneša, kad „Saab“ domisi kiti automobilių gamintojai bei stambios pramonės įmonės. Anot J.A.Jonssono, šiuo metu svarbu gauti trūkstamų lėšų modelių kūrimui. Vadovas patikino, kad „Saab“ uždarymo klausimas nėra svarstomas.

“Saab 9-X Air”

„Ford Motor“ taip pat paskelbė atliekanti strateginę „Volvo“ peržiūrą ir kaip vieną išgalimų variantų svarstanti šio Š vedijos gamintojo pardavimą. Tiesa, parduoti „Saab“ ir „Volvo“ tikrai nebus lengva, nes šie gamintojai dirba nuostolingai, turi ribotas bei pasenusias modelių gamas ir užima labai nedidelę rinkos dalį: ACEA duomenimis, sausio-spalio mėnesiais „Saab“ užėmė vos 0,5% Europos asmeninių automobilių rinkos, o „Volvo“ dalis siekė 1,6%. Dabar daugelis automobilių gamintojų galvoja kaip išgyventi sudėtingomis sąlygomis, tad vargu ar kas nors panorės pirkti nuostolingus ir didelių investicijų reikalaujančius „Saab“ ir „Volvo“.

„General Motors“ 50% „Saab“ akcijų įsigijo 1989 m., o vėliau padidino savo dalį iki 100%. „Volvo“ lengvųjų automobilių padalinį „Ford Motor“ nusipirko 1999 m. Abu JAV gamintojai taip tikėjosi įsiskverbti į Europos prestižinių automobilių rinką, tačiau jiems iki šiol to taip ir nepavyko padaryti. „Volvo“ dažnai akcentuoja savo automobilių saugumą bei dėmesį visų šeimos narių poreikiams, tačiau nepaisant stiprių skandinaviškų gamtosaugos tradicijų šie automobiliai negali pasigirti mažomis CO2 emisijomis. Š ioje srityje kiek toliau yra pažengęs „Saab“, pirkėjams siūlantis turbininius agregatus bei biokuru varomus automobilius.

“Volvo XC60″

„General Motors“ ilgai ignoravo „Saab“ savitumą ir tik priešdvejus metus prie „General Motors“ Europos padalinio vairo stojus Carlui-Peteriui Forsteriui šis gamintojas sulaukė pelnyto dėmesio, o koncepciniai „9-X BioHybrid“ bei „9-X Air“ modeliai buvo palankiai įvertinti.

Gruodis 12, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: