„Smart“ sulauks ir talpesnių versijų

Vokietijos automobilių gamintojas „Daimler“ svarsto galimybę pasiūlyti erdvesnę kultinio „Smart ForTwo“ modelio versiją. „Smart“ vadovas Adersas-Sundtas Jensenas žurnalui „Automotive News Europe“ teigė, kad prailginus dabartinio automobilio platformą butų galimą pasiūlyti naujų modelių su trimis ar net keturiomis sėdynėmis. Vokietijos žurnalas „Auto motor und sport“ pranešė, jog naujos kartos „Smart“ modelių gama bus pristatyta kitų metų kovo mėnesį vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje. Anot šio leidinio, gamintojas gali pasiūlyti „ForTwo“, „ForThree“ bei „ForFour“ versijas.

Anksčiau gamintas “Smart ForFour”

„Smart ForTwo“ su tarp ašių įmontuotu varikliu yra 270 cm ilgio ir turi tik dvi sėdynes, tuo tarpu neseniai debiutavęs 299 cm ilgio „Toyota iQ“ gali talpinti ir keturis keleivius. Be to, kitų metų pabaigoje „Volkswagen“ planuoja pristatyti savo mažų modelių šeimyną, kuri vadinama „Up“ vardu. Š io gamintojo mažyliai veikiausiai taip pat bus keturviečiai.

Š į kartą „Smart“ plėtros planai yra kitokie nei prieškelerius metus, kuomet dėl prastų pardavimų „Daimler“ buvo priverstas nutraukti „Smart Roadster“ ir „Roadster Coupe“ gamybą, o kiek vėliau atsisakyti ir keturviečio „Smart ForFour“, kuris buvo sukurtas „Mitsubishi Colt“ pagrindu. Vokietijos gamintojas pasiliko tik mažiausiąjį „ForTwo“ automobilį, kuris debiutavo dar 1998 m, o antrosios kartos modelis pasirodė 2006 m.

Pernai “Smart” šventė dešimtąjį gimtadienį

„Smart“ plėtrą turėtų paskatinti ir pernai įvykęs sėkmingas šios markės debiutas JAV rinkoje, kur buvo parduota 24,6 tūkst. automobilių. Dėl to bendri „Smart“ pardavimai pernai išaugo 39% iki rekordinio kiekio: 134,7 tūkst. vnt. Š iemet „Smart“ turėtų debiutuoti Kinijoje ir Brazilijoje.

Balandis 24, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: