“Sixt” ir “Apax” domisi “Volkswagen” parduodamu “Europcar”

Su situacija gerai susipažinę šaltiniai pranešė, kad Vokietijoje pirmaujanti automobilių nuomos firma „Sixt“ ir privataus kapitalo bendrovė „Apax“ kartu pateikė pasiūlymą pirkti „Volkswagen“ priklausančią „Europcar“ bendrovę, kuri verčiasi automobilių nuoma. Vis dėlto diskusijos dėl „Europcar“ pardavimo dar tik prasidėjo ir nėra aišku, ar bus prieita iki konkrečių derybų. „Sixt“ ir „Apax“ šios informacijos nekomentavo.

Š altiniai taip pat patvirtino laikraštyje „Financial Times“ pasirodžiusią informaciją, kad „Europcar“ domisi net septyni potencialūs pirkėjai. Be „Sixt“ ir „Apax“ konsorciumo, „Europcar“ taip pat domisi tokios investicinės bendrovės kaip „Cerberus“, „Blackstone“, „Cinven“, „Carlyle“ ir „Merrill Lynch Global“, o taip pat JAV automobilių nuomos firma „Enterprise“. Analitikų apskaičiavimu, „Europcar“ rinkos vertė viršija 2,5 mlrd. eurų (8,6 mlrd. Lt).

„Dresdner Kleinwort Wasserstein“ analitikas Arndtas Ellinghorstas mano, jog „Europcar“ pardavimas yra labai svarbi naujiena. Anot jo, pagal dydį ketvirtas pasaulyje automobilių gamintojas „Volkswagen“ dabar užima itin stiprią derybinę poziciją, nes „Europcar“ sudomino daug potencialių pirkėjų.

Sausis 17, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: