SAIC ir Martinas Leachas pateikė bendrą pasiūlymą dėl „MG Rover“

Kinijos automobilių gamintojas „Shanghai Automotive Industry Corporation“ (SAIC) ir buvęs „Ford“ Europos padalinio vadovas Martinas Leachas pateikė pasiūlymą įsigyti bankrutavusį Didžiosios Britanijos automobilių gamintoją „MG Rover“ ir atnaujinti gamybą Longbridge,o gamykloje. Jų teigimu, tai galėtų išsaugoti iki 1,600 darbo vietų.

Prieškurį laiką SAIC atsisakė sudaryti bendrą įmonę su „MG Rover“, o šįkart dėl Didžiosios Britanijos bendrovės turto jai teks varžyti su kitu Kinijos gamintoju „Nanjing Automotive“. Manoma, kad pasiūlymą pirkti „MG Rover“ turto pateikė ir Didžiosios Britanijos verslininkas Davidas Jamesas.

Apsvarsčiusi visus pasiūlymus galutinį sprendimą dėl „MG Rover“ turto priims bankrutavusį gamintoją administruojanti „PricewaterhouseCoopers“. „PricewaterhouseCoopers“ pranešė, kad atsirado norinčiųjų įsigyti visą „MG Rover“ automobilių ir variklių gamybos verslą.

Balandį bankrutavusio „MG Rover“ skolos siekia 1,4 mlrd. svarų sterlingų (7,0 mlrd. Lt). Po šio gamintojo bankroto darbo neteko apie 5 tūkst. žmonių.

Martinas Leachas

SAIC pranešė kartu su Londone įsikūrusia bendrove „Magma Holdings“ pasirašiusi ketinimų laišką dėl „MG Rover“ turto įsigijimo. „Magma Holdings“ įkūrė M.Leachas bei buvęs „General Motors“ vadovas Edwardas Sabisky,s. Anot SAIC, „Magma Holdings“ ketina įsigyti visą „MG Rover“ grupės bei variklių gamybos padalinio turtą ir atnaujinti gamybą. Informuoti šaltiniai teigia, kad „Magma Holdings“ ketinimai yra rimti, nors gamybos mąstai bus kur kas mažesni nei anksčiau. Be to, „Magma Holdings“ siūlo įsteigti dizaino ir inžinerijos centrą, kuriame dirbtų 1,300-1,600 žmonių. SAIC pasiūlymą parėmė ir „MG Rover“ profsąjunga.

Kiti šaltiniai pranešė, kad varikliai „MG TF“ modeliui veikiausiai bus perkami iškitų gamintojų. Anksčiau „MG Rover“ per metus pagamindavo apie 14 tūkst. variklių „MG TF“ modeliui.

Didžiosios Britanijos pramonės ir prekybos ministerijos pareigūnai patvirtino, kad buvo susitikę su verslininku D.Jamesu. Pasak „Financial Times“, D.Jamesas nori, kad valstybė užtikrintų 80 mln. svarų sterlingų (401 mln. Lt) paskolą.

M.Leachas apkaltino „Ford“ sutrukdžius užimti pelningą „Fiat Auto“ vadovo postą ir prisiteisė 2,1 mln. dolerių (6,0 mln. Lt) kompensaciją. JAV teismas pripažino, kad „Ford“ draudimas dirbti konkuruojančioje bendrovėje buvo neteisėtas ir leido jam tapti „Maserati“ vadovu. M.Leachas iš„Maserati“ pasitraukė vasario mėnesį.

Liepa 20, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: