“Saab” plečia modelių gamą

Plėsdamas modelių gamą “Saab” svarsto galimybę pasiūlyti dvivietį sportišką automobilį. Už “Saab 9-3″ ir 9-5 modelių rinkodarą Europoje atsakingas Svante Kinell tikino, kad šis Š vedijos gamintojas siekia išplėsti savo modelių gamą, todėl galėtų pasiūlyti naują sportišką automobilį. 250 AG V6 varikliu aprūpintas ir priekiniais ratais varomas koncepcinis sportiško automobilio modelis turėtų būti pristatytas jau kitų metų Ženevos (Š veicarija) automobilių parodoje.

Ispanijoje vykusiame atnaujinto 9-5 modelio pristatyme S.Kinell teigė, jog Ženevoje debiutuosiantis koncepcinis automobilis primins septintajame dešimtmetyje gamintą sportišką “Saab Sonett” modelį. Ar šis automobilis bus gaminamas, “Saab” nuspręs įvertinusi parodų lankytojų reakciją.

S.Kinell taip pat pranešė, kad “Saab” kuria mažą visureigį, kuris dydžiu bus panašus į “BMW X3″. Š is 9-4X vardu pavadintas modelis bus sukurtas tos pačios architektūros pagrindu kaip ir mažas “Cadillac” visureigis. S.Kinell tikino, kad šis modelis bus parduodamas visame pasaulyje, tačiau jį reikės aprūpinti tinkamais varikliais, tarp jų ir dyzeliniu agregatu. Nors gamintojas dar neskelbia 9-4X pasirodymo datos, tačiau šaltiniai teigia, kad jis galėtų debiutuoti 2009 m.

“Saab Sonett II”

“Saab 9-4X” kūrimas prasidėjo “General Motors” nutraukus ryšius su “Subaru” valdančia “Fuji Heavy Industries” bendrove. Anksčiau “Saab” planavo į savo modelių gamą įtraukti “Subaru B9 Tribeca” visureigio pagrindu sukurtą modelį, tačiau “General Motors” pardavė turėtus 20% “Fuji Heavy Industries” akcijų ir šie planai žlugo.

Išplėtęs modelių gamą “Saab” tikisi iki 2011 m. savo metinius pardavimus padidinti beveik 50%. Pasak S.Kinell, gamintojas nori, kad per artimiausius šešerius metus jo metiniai pardavimai pasiektų 200 tūkst. vnt. Š vedijos gamintojo atstovas teigė, kad šiemet “Saab” pardavimai išaugs maždaug 7,5 tūkst. vnt. iki 135 tūkst. automobilių.

Žurnalo “Automotive News” duomenimis, per pirmus dešimt šių metų mėnesių pasauliniai “Saab” pardavimai padidėjo 1,4% iki 96,633 vnt. Sausio-spalio mėnesiais šio gamintojo pardavimai JAV išaugo net 11,4% iki 32,146 automobilių.

Gruodis 6, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: