„Saab“ pavyko atsikratyti 75% skolų

Pietvakarių Š vedijoje esančio Vanersborgo miesto teismas leido „Saab“ nurašyti didžiąją dalį skolų ir taip atvėrė kelią „General Motors“ ir itin brangių sportiškų automobilių gamintojo „Koenigsegg“ sandoriui dėl „Saab“ perėmimo. Kreditoriams sutikus Š vedijos teismas leido nurašyti 75% „Saab“ skolų, kurios viršija 10 mlrd. kronų (3,4 mlrd. Lt). Didžiąją skolų dalį sudaro įsipareigojimai „General Motors“.

Apeliuodamas į neaiškią šio gamintojo ateitį skolų nurašymui priešinosi vyriausybės atstovas, tačiau tai neturėjo poveikio teismo sprendimui, nes dauguma kreditorių palaikė skolų nurašymo idėją. Teismo sprendimas buvo paskelbtas pasirodžius žinioms apie preliminarų „General Motors“ ir „Koenigsegg“ susitarimą dėl „Saab“ pardavimo.

“Saab 9-3″

Mažą egzotiškų automobilių gamintoją „Koenigsegg“ 1994 m. įkūrė Christianas von Koenigseggas. Specialiai „Saab“ perėmimui buvo suformuota nauja bendrovė „Koenigsegg Group“, prie kurios prisidėjo ir kiti investuotojai, įskaitant norvegą Bardą Ekerį bei amerikietį Marką Bishopą.

„General Motors“, „Saab“ ir „Koenigsegg“ artimiausiu metu ketina susitikti su Š vedijos vyriausybės atstovais aptarti valstybės garantiją, kuri padėtų gauti 4,3 mlrd. kronų (1,5 mlrd. Lt) paskolą išEuropos investicijų banko.

Rugpjūtis 17, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: