Rusijos valdžia gelbėja „AvtoVAZ“

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pranešė, kad didžiausias šalies automobilių gamintojas „AvtoVAZ“ išvalstybės turėtų gauti 25 mlrd. rublių (2,0 mlrd. Lt), o dar 90 mlrd. rublių (7,1 mlrd. Lt) investicijų turėtų pritraukti pats. Susitikime su „AvtoVAZ“ darbininkais premjeras teigė, jog pinigų gamintojui reikia atsiskaityti su komponentų tiekėjais ir grąžinti kitas skolas.

Kitiems Rusijos automobilių gamintojams V.Putinas pažadėjo skirti 13,6 mlrd. rublių (1,1 mlrd. Lt) paskolų ar valstybės garantijų. Sunkvežimių gamintojas „Kamaz“ turėtų gauti valstybės paskolų garantijų 4,6 mlrd. rublių (363 mln. Lt) sumai, GAZ grupė – 4 mlrd. rublių (316 mln. Lt), o „Sollers“ – 5 mlrd. rublių (395 mln. Lt). Pramonės ministras Viktoras Kristenko pastebėjo, kad parama bus skiriama ne pervedant lėšas išvalstybės iždo, o suteikiant garantijas automobilių gamintojų išleidžiamoms obligacijoms ir subsidijuojant kuponų palūkanų mokėjimus.

“Lada 4×4″

„AvtoVAZ“ prezidentas Borisas Aliošinas tikisi, kad artimiausiu metu pavyks pasirašyti 90 mlrd. rublių (7,1 mlrd. Lt) investicijų memorandumą su valstybiniais bankais „Sberbank“, VTB bei „Gazprombank“. „AvtoVAZ“ lėšų pristigo dėl išaugusių skolų ir smukusios paklausos. Rusijos pramonės ministras prognozuoja, kad šiemet šalies automobilių rinka smuks per 60%. „JATO Dynamics“ duomenimis, pernai Rusijoje buvo parduota per 2,7 mln. automobilių.

Tuo tarpu „AvtoVAZ“ akcininkas Prancūzijos gamintojas „Renault“ priešinasi naujų akcijų išleidimui, nes taip sumažėtų jo valdoma dalis. Pernai už 25% paketą „Renault“ sumokėjo per milijardą dolerių (2,7 mlrd. Lt). Pastaraisiais mėnesiais Rusijos bankams sugriežtinus paskolų išdavimą „AvtoVAZ“ automobilių paklausa smuko 40%.

25% „AvtoVAZ“ akcijų kontroliuoja valstybinis konglomeratas „Russian Technologies“, tokį pat paketą valdo investicinis bankas „Troika Dialog“, o likusi dalis priklauso smulkiems akcininkams ir cirkuliuoja Rusijos akcijų rinkoje.

Balandis 30, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: