„Renault“ žada perversmą navigacinės įrangos srityje

Prancūzijos automobilių gamintojas „Renault“ artimiausiu metu savo populiariausiuose modeliuose ketina diegti nebrangią navigacinę sistemą ir šį priedą padaryti prieinamą daugeliui pirkėjų. Planuojama, kad 500 eurų (1,700 Lt) kainuojantis navigatorius „Renault“ automobiliuose pasirodys jau kitais metais. Į brangesnius šio gamintojo modelius ir toliau bus diegiama apie 1,500 eurų (5,200 Lt) kainuojanti „Carminat“ navigacinė sistema.

„Renault“ viceprezidentas Patrickas Pelata pastebi, kad Japonijoje navigacinės sistemos montuojamos į kas antrą naują automobilį, tad gamintojui atrodo logiška panašių rodiklių siekti ir Europoje. Naują ekonomišką navigatorių „Renault“ sukūrė su žinoma Olandijos navigacinių sistemų gamintoja „TomTom“. Naująją sistemą „Renault“ išpradžių planuoja montuoti į tris populiariausius savo modelius. Nors konkrečių pavadinimų gamintojas neįvardijo, tai veikiausiai bus „Megane“, „Scenic“ bei „Clio“.

“Renault Carminat” navigacinė sistema “Laguna” modelyje

SBD duomenimis, praeitais metais integruotas navigacijos sistemas turėjo 12-14% Europoje parduotų naujų automobilių, t.y. apie 2,2 mln. vnt. Tuo tarpu nepriklausomi navigacinių sistemų gamintojai, „GfK Marketing Services“ duomenimis, Europoje pernai pardavė apie 15 mln. nešiojamų navigatorių, o šiemet šis skaičius gali išaugti iki 19 mln. vnt.

P.Pelata tikisi, kad įperkamos navigacinės sistemos „Renault“ padės pritraukti daugiau pirkėjų. Anot vadovo, dauguma žmonių nori įsigyti automobilį su navigatoriumi, tačiau dažniausiai tam kelią užkerta didelė jo kaina. Neseniai atliktas „J.D. Power“ tyrimas patvirtina šį teiginį – apklausus 5 tūkst. vokiečių ir britų paaiškėjo, kad, nevertinant kainos, navigacinė sistema yra pats geidžiamiausias automobilio priedas. Nepaisant to, dauguma respondentų patvirtino, kad atsisakytų planų užsisakyti navigatorių, jei jis kainuotų 1,800 eurų (6,200 Lt) ar svarų sterlingų (7,700 Lt).

Į “Megane II” montuojama “Carminat” sistema

P.Pelata tvirtina, kad kokybišką navigacinę sistemą už tokią kainą galės pasiūlyti tik „Renault“ ir prognozuoja puikius jos pardavimus. „Renault“ sutarė su „TomTom“ dėl išskirtinės partnerystės 2009 m., tačiau jau 2010 m. ši Olandijos bendrovė galės bendradarbiauti ir su kitais automobilių gamintojais.

Spalis 28, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: