„Renault“ nori vėl pirmauti vienatūrių rinkoje

„Renault“ tikisi, kad pasirodžius patraukliai kainuojantiems naujos kartos „Scenic“ bei „Grand Scenic“ modeliams pavyks susigrąžinti lyderio poziciją vidutinių vienatūrių segmente. „Megane“ modelių šeimos vadovas Bruno Ancelinas žurnalui „Automotive News Europe“ teigė, kad su „Scenic“ tikimasi vėl pirmauti Europoje. 1996 m. debiutavęs pirmos kartos „Scenic“ buvo pirmasis kompaktinio hečbeko pagrindu sukurtas vienatūris, paskatinęs atskiro segmento atsiradimą ir lyderio poziciją išlaikęs daugiau nei dešimtmetį. Vis dėlto 2007 m. į pirmąją vietą išsiveržė „Citroen C4 Picasso“, „Grand C4 Picasso“ ir „Xsara Picasso“ modelių šeima.

“Renault Scenic”

B.Ancelinas žada, kad „Scenic“ bus pigesni už „Citroen“ modelius. Prancūzijoje penkiavietis „Scenic“ kainuoja nuo 19,900 eurų (68,711 Lt) iki 32,200 eurų (111,180 Lt). „Citroen“ pozicija šiame segmente palanki tuo, kad erdvaus ir praktiško šeimyninio automobilio ieškantiems pirkėjams ji gali pasiūlyti „Xsara Picasso“, kuris su 1,6 ltr. benzininiu varikliu ir gana nebloga komplektacija Lietuvoje kainuoja nuo 46,900 Lt, o reiklesniems pirkėjams siūlomas „C4 Picasso“, kainuojantis nuo 64,400 Lt. „Renault Scenic“ ir „Grand Scenic“ Lietuvoje turėtų pasirodyti birželio mėnesį.

“Renault Grand Scenic”

Ženevos parodoje debiutavusio „Scenic“ sėkmė yra labai svarbi „Megane“ modelių šeimos rezultatams. „Renault“ vadovas Carlosas Ghosnas „Megane“ modelių šeimą įvardijo vienu ištrijų pagrindinių bendrovės pelno centrų, greta „Dacia“ modelių ir lengvųjų komercinių automobilių padalinio. „JATO Dynamics“ duomenimis, pernai „Renault“ Europoje pardavė 168,446 „Scenic“ bei „Grand Scenic“ ir užėmė 16,2% vidutinių vienatūrių rinkos. „Citroen C4 Picasso“, „Grand C4 Picasso“ ir „Xsara Picasso“ pardavimai sudarė 185,036 vnt., tad jiems teko 17,8% rinkos.

“Renault Grand Scenic”

Anot B.Ancelino, siekdamas atsikovoti pozicijas „Renault“ daugiausiai dėmesio reklamuodamas „Scenic“ sutelks į pagrindines rinkas: Prancūziją, Vokietiją bei Ispaniją. Be patrauklios kainos pirkėjus turėtų suvilioti kompiuterizuotas prietaisų skydas, galinė parkavimo kamera bei nauja kartu su „TomTom“ sukurta nebrangi navigacinė sistema, kainuosianti apie 490 eurų (1,692 Lt).

Balandis 28, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: