„Renault“ netieks automobilių „Saturn“ markei

„General Motor“ nusprendus atsisakyti „Saturn“ markės, ja susidomėjo vietos verslininkas Rogeris Penske, tačiau JAV gamintojas „Saturn“ sutiko parduoti tik su sąlyga, kad R.Penske ras būdą šią markę aprūpinti modeliais. Nors R.Penske skelbė, kad jo bendrovė derasi su daugeliu gamintojų visame pasaulyje, daugiausiai vilčių verslininkas siejo su „Renault“. R.Penske ir „Renault“ vadovas Carlosas Ghosnas yra draugai ir dažnai šnekučiuojasi, tačiau net ir tai nepakeitė griežto „Renault“ vadovų tarybos sprendimo, kad šis sandoris yra neperspektyvus.

„Renault“ atstovė spaudai Frederique LeGreves tvirtina, kad gamintojo sprendimas buvo pagrįstas vien tik skaičiavimais, o jokie politiniai veiksniai čia neturėjo įtakos. „Renault“ sprendimas nebendradarbiauti su „Saturn“ išesmės palaidojo paskutines viltis, kad ši markė gali būti išsaugota. „General Motors“ „Saturn“ automobilių gamybą nutrauks maždaug po dvejų metų, o vienintelis pirkėjas, domėjęsis šia marke, buvo R.Penske. „General Motors“ jau informavo dilerius apie planus atsisakyti markės ir likviduoti jos prekybos tinklą.

“Saturn” markė veikiausiai išnyks

Gali būti, kad „Renault“ vadovų sprendimą netiekti automobilių „Saturn“ paveikė ir „Nissan“ dilerių JAV nuogąstavimai. „Nissan“ JAV dilerių tarybos pirmininkas Donas Groppettis pripažįsta, kad vasarą pasigirdus kalboms, jog R.Penske tariasi su „Renault“ dėl automobilių „Saturn“ markei tiekimo, „Nissan“ dileriai pradėjo murmėti, nes „Nissan“ ir „Saturn“ Š iaurės Amerikoje yra konkurentai. Dilerių atstovai savo nuogąstavimus išsakė „Nissan“ Š iaurės Amerikos skyriaus vadovybei ir paprašė juos perduoti „Nissan“ partneriui „Renault“. Be to, nereikia pamiršti, kad „Renault“ šefas C.Ghosnas kartu yra ir „Nissan“ vadovas.

Spalis 30, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: