Renault ir Volvo Trucks domisi galimybe įsigyti Volvo Cars

Š vedijos verslo dienraštis „Dagens Industri“ remdamasis neįvardintais šaltiniais pranešė, kad „Renault SA“ ir sunkvežimių gamintojas „AB Volvo“ (Volvo Trucks) domisi galimybe iš„Ford Motor“ įsigyti prestižinių automobilių gamintoją „Volvo Cars“. Anot šio leidinio, antrasis pagal dydį pasaulyje sunkvežimių gamintojas „Volvo Trucks“ norėtų įsigyti nedidelį 10-20% „Volvo Cars“ akcijų paketą. Tas pats „Volvo Trucks“ lengvųjų automobilių gamybos padalinį 1999 m. pardavė „Ford Motor“.

„Danske Equities“ analitikas Henrikas Breumas mano, kad toks ėjimas būtų nenaudingas „Volvo Trucks“ akcininkams, nes „Volvo Cars“ akcijų įsigijimas neturėtų jokios gamybinės logikos. Pasitraukęs išlengvųjų automobilių gamybos verslo „Volvo Trucks“ daugiausiai dėmesio skyrė savo pozicijoms sunkvežimių ir statybinės technikos srityse stiprinti: 2001 m. bendrovė iš„Renault“ grupės įsigijo sunkvežimių gamintojus „Mack“ ir „Renault Trucks“. Po šio sandorio „Renaultb SA“ valdo apie 20% „Volvo Trucks“ akcijų.

„Volvo PV544“

Gothenburge įsikūrusi bendrovė, kuri be sunkvežimių dar gamina ir autobusus, variklius, statybinę techniką bei lėktuvų komponentus, paskutiniu metu nereiškė ketinimų sugrįžti į lengvųjų automobilių rinką. „Volvo Trucks“ atstovas spaudai Martenas Wikforssas „Dagens Industri“ pranešimo nekomentavo teigdamas, kad bendrovė nereaguoja į gandus, tačiau, paklaustas apie galimybę įsigyti lengvųjų automobilių gamintoją, pasiūlė peržvelgti bendrovės struktūrą.

„Volvo Trucks“ pastaruoju metu dažnai tvirtino ketinanti stiprinti savo pozicijas ne tik Europos ir Š iaurės Amerikos sunkvežimių gamybos rinkose, bet ir kitose srityse bei regionuose. Š iemet „Volvo Trucks“ už 1,1 mlrd. dolerių (2,8 mlrd. Lt) įsigijo Japonijos sunkvežimių ir variklių gamintoją „Nissan Diesel“ ir taip padvigubino savo pardavimus Azijoje. Be to, Š vedijos bendrovė su Kinijos gamintoju „Dongfeng Motor“ derasi dėl galimų investicijų į „Dongfeng-Nissan Diesel“. Š i bendrovė priklauso Kinijos gamintojui bei ankstesniam „Nissan Diesel“ savininkui „Nissan Motor“.

Birželis 27, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: