Prognozuojama, kad pasauliniai automobilių pardavimai 2007 m. sumažės

Kanados banko „Scotiabank“ padalinio „Scotia Economics“ paskelbtoje ataskaitoje prognozuojama, kad automobilių pardavimų smukimas brandžiose Š iaurės Amerikos ir Vakarų Europos rinkose šiemet nustelbs spartų augimą Kinijoje, Indijoje ir Lotynų Amerikoje, tad bendri pasauliniai automobilių pardavimai sumažės. Sulėtėjęs ekonomikos augimas neigiamai paveiks ir Kanados rinką, kurioje pardavimai šiemet veikiausiai smuktelės 4,3% iki 1,54 mln. vnt., tuo tarpu JAV rinka pirmą kartą nuo 1998 m. gali nepasiekti 16 mln. automobilių ribos. Didžiausioje pasaulio rinkoje pardavimų smukimą, be sulėtėjusio ekonomikos augimo, sąlygos ir išliekančios santykinai aukštos degalų kainos.

„Scotiabank“ automobilių rinkos specialistas Carlosas Gomesas mano, kad Kinijoje, Indijoje ir Pietų Amerikoje pardavimai ir toliau gana sparčiai augs. Sparčiausiai šiemet turėtų augti Kinijos rinka, kuri, aplenkusi Vokietiją, įsitvirtins trečioje vietoje, o dar iki 2010 m. turėtų aplenkti ir Japoniją.

„Scotiabank“ banko skyrius

Indijoje, kur „General Motors“, „Suzuki“, „Hyundai“ ir kiti gamintojai iki 2012 m. planuoja investuoti per 5 mlrd. dolerių (13 mlrd. Lt), pardavimai šiemet turėtų padidėti daugiau nei 20%. Dėl ekonomikos augimo ir mažo automobilių tankio pardavimai turėtų smarkiai augti ir Lotynų Amerikos šalyse.

Sausis 9, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: