“Porsche” tikisi gerai uždirbti išinvesticijos į “Volkswagen” akcijas

“Porsche” planuoja įsigyti 20% “Volkswagen” akcijų ir tikisi, kad įvertinus sutaupytas lėšas ši investicija duos bent 10% pelno. Legendinių sportinių automobilių gamintojas tvirtina, kad sprendimą investuoti į “Volkswagen” priėmė siekdamas užtikrinti glaudų bendradarbiavimą su bendrove, kuri tiekia net 30% “Porsche” parduodamų automobilių. “Volkswagen” gamina visureigį “Porsche Cayenne”.

Balso teisę suteikianti akcijų dalis “Porsche” atsieis 3,3 mlrd. eurų (11,4 mlrd. Lt). “Porsche” atstovas tikino, kad tikimasi dviženklio investicijos pelningumo. Anot jo, į investicijos pelną reikia įtraukti ne tik “Volkswagen” dividendus, bet ir bendradarbiaujant sutaupytas lėšas.

“Porsche” verslo modelis numato, kad veiklos pelningumas turi siekti 15%, panašų rodiklį šis gamintojas ir pasiekė 2004 m. liepą pasibaigusiais apskaitiniais metais. “Porsche” maržos pačios didžiausios visoje automobilių pramonėje.

“Porsche Cayenne”

“Porsche” atstovas spaudai patikino, kad sprendimą investuoti į “Volkswagen” priėmė valdyba, o ne didžiausias šio gamintojo akcininkas Ferdinandas Piechas, kuris yra ir “Volkswagen” stebėtojų tarybos pirmininkas.

Pasak Vokietijos prestižinių automobilių gamintojo atstovo spaudai, “Volkswagen” akcijų įsigijimą bendrovė finansuos turimomis lėšomis. Jis patvirtino, kad iškart po šios investicijos “Porsche” likvidumas šiek tiek sumažės, tačiau jau 2006-2007 apskaitiniais metais ketinama vėl atsigauti. Atstovas spaudai pripažino, kad “Porsche” svarsto galimybę išleisti obligacijas.

“Deutsche Bank” mano, kad “Porsche” nori išplėsti bendradarbiavimą su “Volkswagen” bendro įvairių elementų, pavyzdžiui, elektros architektūrų bei komponentų, kūrimo srityse. CSFB bankas neabejoja, kad šie gamintojai galėtų bendradarbiauti dilerių lygyje, kartu kurti elektroninius modulius, hibridinius variklius bei investuoti į ES pėsčiųjų saugumo ir JAV aplinkos taršos normatyvų vykdymą ir taip sutaupyti šimtus milijonų eurų.

Spalis 4, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: