Pirmoji Vokietijos žemė įveda greičio apribojimus autobanuose

Viena išmažiausiųjų Vokietijos žemių – Bremeno miestas – pirmasis įvedė greičio apribojimus garsiuosiuose autobanuose. Tiesa, nustatytas 120 km/val. ribojimas galios tik 60 km greitkelio atkarpoje, nes ši žemė yra labai nedidelė: joje gyvena vos 664 tūkst. žmonių. Bremeno aplinkosaugos ministras Reinhardas Loske tikisi, kad tai padidins eismo saugumą ir kartu bus pasiųstas signalas dėl kovos su klimato kaita. Š is žaliųjų partijai priklausantis politikas tvirtina, kad jų tikslas yra įvesti greičio ribojimus visos Vokietijos autobanuose. Tiesa, bent kol kas nepanašu, kad šį tikslą pavyks pasiekti, nes šalies kanclerė Angela Merkel, atstovaujanti krikščionims demokratams, atmeta tokią galimybę.

Vokietijos autobanas ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje

Aplinkosauga susirūpinusi Vokietijos socialdemokratų partija praeitais metais savo susirinkime nutarė siekti 130 km/val. greičio ribojimo. Aplinkosaugos aktyvistai tikina, kad trumpuoju laikotarpiu greičio ribojimai taršą anglies dvideginiu sumažintų 5%, o ilguoju laikotarpiu – 15%.

Legendiniai autobanai buvo pradėti statyti liūdnai pagarsėjusios nacionalsocialistų (nacių) partijos valdymo metais ir juose niekada nebuvo ribojamas greitis. Po antrojo pasaulinio karo įtakinga automobilių gamybos pramonė aktyviai kovojo su bet kokiais bandymais riboti greitį. Š ioje šalyje bendras greitkelių ilgis siekia 12 tūkst. km.

Balandis 29, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: