Pietų Korėjos prokurorai areštavo “Hyundai Motors” vadovą

Pietų Korėjos teisėsaugininkai areštavo didžiausio šalies automobilių gamintojo „Hyundai“ valdybos pirmininką Chung Mong-koo. Valstybės kaltintojas pranešė, jog orderį suimti Chung Mong-koo išdavė Seulo teismas. Prokurorai kaltina „Hyundai“ vadovą neteisėtai pasisavinus bendrovės turtą bei kūrus specialius kyšių fondus.

Prokurorai ketina pareikšti kaltinimus ir Chung Mong-koo sūnui „Kia Motors“ prezidentui Chung Ei-sun, tačiau nesirengia jo sulaikyti. Baiminamasi, kad šis skandalas gali sutrikdyti „Hyundai“ ir „Kia“ veiklą.

Abu vadovai neseniai buvo apklausti dėl įtarimų kūrus specialius kyšių fondus ir jų lėšomis papirkinėjus politikus. Š is tyrimas palietė ir Pietų Korėjoje įsigalėjusią praktiką, kuomet šeimų valdomi konglomeratai kontroliuoja verslą perskirstydami pinigines lėšas tarp tos pačios grupės bendrovių.

Chung Mong-koo

Pietų Korėjoje už pinigų grobstymą ir neteisėtą pasisavinimą stambiu mastu (kuomet suma viršija 5 mlrd. vonų, t.y. 14,6 mln. Lt) gresia kalėjimas iki gyvos galvos. „Hyundai Motor“ atstovas spaudai teigė netekęs žado ir negalįs komentuoti šios situacijos.

Prokurorai apklausė ir „Hyundai Motor“ valdybos vicepirmininką Kim Dong-jiną, kuris 2004 m. už kyšiams skirto fondo kūrimą buvo nuteistas dvejiems metams nelaisvės lygtinai.

Bendrovė atsiprašė dėl kilusio skandalo ir pranešė, kad Chung Mong-koo šeima ketina paaukoti labdarai 1 mlrd. dolerių (2,8 mlrd. Lt) vertą automobilių pervežimo bendrovės „Glovis“ akcijų paketą. Teisėsaugininkai tikino, jog ši auka nepakeis tyrimo eigos, tačiau pripažino, kad į tai bus atsižvelgta siūlant bausmę.

68 m. amžiaus Chung Mong-koo yra paskutinis „Hyundai“ įkūrėjo Chung Ju-yung sūnus. Bendrovės kontrolę išsavo dėdės Chung Se-yung jis perėmė 1999 m.

Gegužė 3, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: