Pasklido gandai, kad “Volkswagen” gali parduoti “Seat”

Vokietijos žurnalas “Der Spiegel” išspausdino straipsnį, kuriame teigiama, kad “Volkswagen” gali parduoti “Seat”. Pasak šio leidinio, “Volkswagen” nurodė savo Ispanijos padaliniui iki kitos vasaros pastebimai padidinti pardavimus, pelną bei pinigų srautą ir taip pateisinti tolimesnes investicijas į šią markę. Jei “Seat” nepavyks įvykdyti šios užduoties, “Volkswagen” Martorellio mieste Ispanijoje esančioje gamykloje gali pradėti gaminti kitų savo markių automobilius, o “Seat” markę parduoti Europos rinka susidomėjusiems Kinijos gamintojams.

“Volkswagen” šią informaciją paneigė. Didžiausias Europos automobilių gamintojas tvirtino neketinantis parduoti “Seat” markės ar uždaryti Martorellio gamyklos.

Analitikai “Der Spiegel” paskelbtą informaciją taip pat vertina skeptiškai. “Seat” atskyrimas suardytų “Volkswagen” grupės gamybinę bazę, o Vokietijos LBBW banko automobilių sektoriaus analitikas Stephanas Droxneris atkreipė dėmesį į tai, kad šis straipsnis pasirodė priešpat derybas su “Seat” darbuotojais dėl atlyginimų. Jis mano, kad tokiu būdu “Seat” profsąjungos gali būti spaudžiamos padaryti reikšmingų nuolaidų.

“Seat Leon”

“Seat” atstovė spaudai tikino, kad ši markė dabar keičia savo poziciją rinkoje. Naują “Seat” strategiją atspindi naujieji “Leon” ir “Toledo” modeliai. Atstovė spaudai tvirtino, kad “Toledo” prekybos apimtys yra tokios, kaip ir buvo planuota, o “Leon” sekasi labai gerai.

Dviejų didžiausių “Seat” profsąjungų atstovai taip pat tikino negirdėję planų parduoti šią markę.

Dėl prastos padėties pagrindinėse eksporto rinkose ir sumažėjusių gamybos apimčių šiuo metu Martorellio gamykloje yra apie 800 perteklinių darbininkų, kurie sudaro apie 10% visų šioje gamykloje dirbančių žmonių.

Pirmąjį šių metų pusmetį Martorellio gamybos apimtys sumažėjo 9%, o pernai – 4%. Vis dėlto pernai grynasis pelnas išaugo 8% iki 145 mln. eurų (501 mln. Lt), nes pelningesni modeliai atsvėrė pardavimų smukimą 3,8%. “Seat” pajamos pernai išaugo nuo 5,52 mlrd. eurų (19,06 mlrd. Lt) iki 5,86 mlrd. eurų (20,23 mlrd. Lt).

Rugsėjis 28, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: