Pasitraukus B.Pischetsriederiui ir W.Bernhardo ateitis pakibo ant plauko

„Volkswagen“ grupės vadovui Berndui Pischetsriederiui paskelbus apie savo atsistatydinimą, ant plauko pakibo ir jo bendražygio „Volkswagen“ markės grupės šefo Wolfgango Bernhardo karjera. Analitikai baiminasi, kad visos grupės kontrolę perėmus dabartiniam „Audi“ markės grupės vadovui Martinui Winterkornui W.Bernhardui gali tekti pasitraukti, o tokiu atveju „Volkswagen“ reformos veikiausiai įstrigtų neribotam laikui.

„Citigroup“ prognozuoja, kad atsistatydinti gali tekti ir kitam B.Pischetsriederio kolegai – grupės finansų skyriaus vadovui Hansui Dieteriui Poetschui.

B.Pischetsriederio pasikviestas restruktūrizacijos specialistas W.Bernhardas vadovauja „Volkswagen“ pertvarkos programoms, kuriomis siekiama metinius kaštus sumažinti net 7 mlrd. eurų (24 mlrd. Lt). Š is vadovas ryžtingai siekia „apkarpyti“ įvairias socialines išmokas bei pailginti Vokietijos gamyklose dirbančių „Volkswagen“ darbininkų darbo laiką, nes šio gamintojo darbo kaštai yra didžiausi Europoje.

Wolfgangas Bernhardas

W.Bernhardas laikomas savotišku „Volkswagen“ reformų simboliu, nes šis gamintojas sunkiai atsisako bendru sutarimu grįstos valdymo sistemos, kurioje itin didelę įtaką turi darbininkų profsąjunga. Analitikai prognozuoja, kad pasitraukus W.Bernhardui smarkiai smuktelėtų ir „Volkswagen“ akcijų kaina.

Jau pasigirdo spėlionių, kad neapsikentęs vidinių intrigų, nuolatinio „IG Metall“ profsąjungos spaudimo ir gremėzdiškos biurokratinės struktūros W.Bernhardas taip pat gali greitu laiku atsistatydinti. „Morgan Stanley“ teigia, jog netikėtas B.Pischetsriederio pasitraukimas leidžia spėti apie gilesnį „Volkswagen“ vadovybės konfliktą. Vokietijos HVB bankas pranešė, jog staigus vadovo pakeitimas paskatino abejones, ar bus tęsiamos B.Pischetsriedrio pradėtos gyvybiškai svarbios reformos.

Lapkritis 13, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: